Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Rožňave sa nedarilo na rozohrávke

Sportnet|Publikované 29. jan 2009 o 00:00

V predohrávke 17. kola hostili Rožňavčanky súpera z Nitry. Hoci dali prvý kôš domáce hráčky, zvyšok zápasu mali prevahu súperky.ROŽŇAVA. V

V predohrávke 17. kola hostili Rožňavčanky súpera z Nitry. Hoci dali prvý kôš domáce hráčky, zvyšok zápasu mali prevahu súperky.

ROŽŇAVA. V predposlednom kole odvetnej časti sa Rožňavčanky museli vyrovnať so značným oslabením. Kvôli zapálenej achilovke nemohla nastúpiť S. Matulová, ďalšie rozohrávačky Beňuškovú a Repaszkú trápili zranenia. Viróza i zranenia trápili aj ďalšie hráčky.

Rozohrávačka

Hostky vyrukovali s kvalitnou obranou, proti ktorej sa domáce hráčky ťažko presadzovali. Do zápasu sme išli s taktikou hrať cez podkoš, kde má súper teraz problém. Tlačiť sme to chceli cez Krč-Turbovú, to sa aj podarilo, keď rýchlo získala dva fauly. Ale ďalej to už nešlo. Bohužiaľ bez strednej rozohrávačky sa basketbal hrať nedá. Zápas ukázal ako nepostrádateľná je pre našu hru Simona Matulová." povedal tréner MBK AGROTRADE Jozef Ištok a pokračoval, "z toho potom pramenilo aj to, že sme akcie nedoťahovali do konca. Zakončovali sme len z toho, čo nám súper dovolil."

Prvú štvrtinu prehrali o desať bodov, podobne tomu bolo aj v ďalších dvoch. V miestami tvrdom zápase sa hostkám darila streľba, do streleckej listiny sa zapísali aj striedajúce hráčky. Domácim vychádzali trestné hody, ktorých bilancia bola 18/16. Hoci Rožňavčanky bojovali počas celého zápasu, až v poslednej štvrtine sa podarilo prekonať súpera a zvíťaziť v nej. Stačilo to však už len na korigovanie výsledku na konečných 57:77.

Čiastočne spokojný

Nitra prišla do Rožňavy ako favorit s jednoznačným cieľom vyhrať. "To sa nám aj podarilo, ale hra nebola ideálna. Boli sme trochu unavený zo sobotňajšieho zápasu v Ružomberku. Navyše nás cez víkend čaká finále Stredoeurópskej ligy. Dali sme tak príležitosť všetkým hráčkam. Vyhrali sme, ale je čo zlepšovať," uviedol tréner Nitry Pavol Horička a pokračoval, "z môjho pohľadu bol zápas veľmi tvrdý, ale treba sa tej tvrdosti prispôsobiť. V podstate sa v prvom polčase obe družstvá striedali v takých svetlejších chvíľach. Po zmene strán sme si vytvorili vyšší náskok. Aj tým, že sme viacej striedali, sme trocha vyšli z rytmu a súper znížil. S výsledkom som čiastočne spokojný, s hrou nie. Ale čakajú nás ďalšie zápasy a uvidíme, čo bude ďalej."

* * *

FAKTY

n MBK AGROTRADE Rožňava - INPEK UKF Nitra 57:77 (8:18, 21:39, 35:60)

MBK AGROTRADE: Pinkney 15, Bridges 13, Serbáková 9, Beňušková 5, Egedová 0 (Repaszká 6, Bártová 4, Ciulisová 3, Kerestešová 2, Syč-Kriváňová 0, Burdigová 0), INPEK: Chlebovcová 14, Kubatová 13, Šujanová 11, Mračnová 6, Krč-Turbová 6 (Šimončičová 10, Valachová 8, Babaríková 7, Valicová 2), TH: 18/16 - 16/15, FAULY: 18 - 20, TROJKY: 3 - 6, divákov 250, rozhodovali Karniš a Daňo.

Súvisiace články