Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Rožňava hostí v pohári Fiľakovo

Ambície. Rožňava by sa v rada pozrela aj do tretieho kola Slovnaft Cupu. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 13. aug 2014 o 00:00

V stredu podvečer vstúpi SP MFK Rožňava do slovenského pohára Slovnaft Cupu 2014/2015.ROŽŇAVA. Pre hráčov SP MFK bude dnešný súboj návratom do pohárovej súťaže po viacročnej pauze.

Žreb im prisúdil štart až v druhom kole a za súpera dostali štvrtoligistu zo stredného Slovenska FTC Fiľakovo.

Rožňavčania majú súťaž rozbehnutú veľmi dobre. V uplynulých troch kolách na pôde súpera dvakrát remizovali a doma vyhrali. Nadviazať na to chcú aj v pohári.

„Radi by sme sa pozreli do ďalšieho kola a privítali súpera zvučného mena, ktorý by bol lákadlom aj pre divákov,“ načrtol plán tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Pohárový zápas má však svoje špecifiká. „Iný je v tom, že je to o jednom zápase. Buď idete ďalej, alebo končíte,“ podotkol B. Kuzma. Ak by sa zápas skončil remízou, nepredlžuje sa, ale priamo sa ide na penaltový rozstrel.

Úvod ročníka, zdá sa, zastihol Rožňavu v dobrej forme, no pohárový zápas už bude štvrtý v priebehu desiatich dní.

Fiľakovo má na konte oproti tomu len dva zápasy. Budú stačiť hráčom sily? „Pevne verím, že áno. V príprave sme toho odtrénovali dosť, takže v tomto smere by problém nemal byť,“ poznamenal B. Kuzma.

Kým Rožňave sa v úvode súťaže darí, Fiľakovo v prvých dvoch kolách neuspelo. V prvom prehralo vo Vinici po penalte v 89. min.

V Kováčovej o týždeň neskôr malo po vylúčení domáceho hráča viac ako polhodinu početnú prevahu, no dvojgólový náskok súpera zmazať nedokázalo.

V tomto zápase sa už v kádri predstavili aj dvaja brazílski hráči. Fiľakovo, ktoré v minulom ročníku skončilo v súťaži na druhom mieste, je tak po dvoch kolách zatiaľ bez bodu i gólu.

Stretnutie sa začína o 16.30 hod.


Súvisiace články