Zatkli ho ešte v marci. Ronaldinho je voľný, môže opustiť luxusné domáce väzenie

Ronaldinho. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. aug 2020 o 07:49

Oslobodili aj jeho brata.

ASUNCIÓN. Bývalého brazílskeho futbalistu Ronaldinha a jeho brata prepustili v pondelok z domáceho väzenia v paraguajskom hlavnom meste Asunción. Informovala o tom agentúra DPA.

Majstra sveta z roku 2002 zatkli v Paraguaji 6. marca spoločne s bratom a zároveň manažérom Robertom de Assis Moreirom za prekročenie hraníc s falošnými pasmi, v ktorých mali uvedené paraguajské štátne občianstvo.

Narodeniny oslávil vo väzení

Vo vyšetrovacej väzbe následne strávili obaja 32 dní, pričom Ronaldinho v priebehu nich oslávil svoje 40. narodeniny.

Po zaplatení kaucie 1,6 milióna dolárov sa následne mohli bratia presunúť do domáceho väzenia, ktoré strávili v luxusnom hoteli v Asuncióne.

Sudca Gustavo Amarilla pondelkovým verdiktom umožnil obom bratom, aby sa vrátili do vlasti. Nariadil ich podmienečné prepustenie, čím vyhovel žiadosti prokurátorov.

Rozhodol tiež, že bratia musia zaplatiť pokutu v celkovej výške 200 000 dolárov (z toho Ronaldinho 90 000 a Roberto 110 000 dolárov).

Čiastka poputuje na charitu.

Problémy si narobili pri chytaní rýb

Sudca stanovil, že Ronaldinho sa môže vrátiť do vlasti, či vycestovať do akejkoľvek krajiny. Paraguajské úrady však musí v intervale nasledujúceho roka informovať, ak by zmenil miesto svojho trvalého pobytu.

Bývalý hráč PSG, FC Barcelona či AC Miláno nebude mať záznam v registri trestov.

Jeho brat dostal dvojročný podmienečný trest, pričom sa v nasledujúcich dvoch rokov musí každé štyri mesiace hlásiť úradom v Brazílii a bude mať záznam v trestnom registri.

Prokurátori tvrdili, že Ronaldinho sa podľa všetkého nezúčastňoval na výrobe falošných pasov, zároveň sa však domnievali, že jeho brat o nepravosti týchto dokladov vedel.

Bratia prišli do Paraguaja na pozvanie majiteľa jedného z miestnych kasín. Obaja však mali od roku 2018 súdny zákaz vycestovať z Brazílie.

Dôvodom bol incident z roku 2015, keď išli obaja na ryby na jazero Guaíba, kde bez povolenia používali zakázané pasce na ryby a následne odmietli zaplatiť pokutu vo výške 2,3 milióna dolárov.

Nachádzate sa tu: