Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Rogge po prvý raz Slovenský dom asi obíde, možno príde poľský prezident

TASR|27. aug 2004 o 08:29

Pireus 27. augusta (TASR) - Rovnako ako jeho predchodca Juan Antonio Samaranch i súčasný prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacques Rogge ...

Pireus 27. augusta (TASR) - Rovnako ako jeho predchodca Juan Antonio Samaranch i súčasný prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacques Rogge si doteraz počas olympiády vždy našiel čas na to, aby poctil svojou návštevou Slovenský dom v dejisku hier. Kúsok slovenskej pôdy na Hrách XXVIII. olympiády však tentokrát prvý muž svetového športu s najväčšou pravdepodobnosťou obíde.

Príčinu precedensu objasnil šéf športovej časti slovenskej výpravy Vladimír Miller. "Tých domov jednotlivých výprav sa rozrástlo ako húb po daždi a tu v Aténach ich už je veľmi veľa. Určite by to pre šéfa MOV bolo aj časovo náročné všetky obísť a zatiaľ v žiadnom ani nebol. Možno sa tak rozhodol preto, aby sa nikto nemohol uraziť."

Predseda SOV František Chmelár však ešte vo štvrtok večer veril, že Rogge do priestorov Slovenského domu v Pireu predsa len príde. "Budeme ešte v kontakte s jeho sekretariátom. Ak však šéf MOV príde na návštevu, bude to v piatok, alebo v sobotu večer." Rogge navštívil už dom v Sydney pred štyrmi rokmi a na zimnej olympiáde v Salt Lake City už prišiel medzi Slovákov ako hlava svetového olympijského hnutia.

Otázna je aj návšteva ďalšieho prominenta - poľského prezidenta Alexandra Kwasniewského. Návštevu Slovenského domu mu údajne odporučili predstavitelia Poľského olympijského výboru po tom, čo sa im veľmi zapáčila tamojšia atmosféra. "Naposledy, keď som s nimi hovoril, tlmočili mi záujem pána prezidenta Kwasniewskeho prísť do Slovenského domu. Či je to stále pravda, alebo sa jeho program zmenil, zatiaľ neviem," komentoval Chmelár.

Súvisiace články