Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rešetára strieda Kurilla

Sportnet|Publikované 24. mar 2009 o 23:00

Basketbalisti Slávie TU Košice majú nového kormidelníka! Trénerske zemetrasenie zmietlo sedem kôl pred koncom súťaže zo stoličky Jozefa Rešetára a

privialo na ňu Ivana Kurillu.

KOŠICE. Funkcionári žlto-modrých siahli po zmene v značne prekvapujúcom termíne. V čase, keď do konca súťaže ostáva už len sedem kôl a Slávia TU sa po dvoch výhrach dostala z posledného miesta tabuľky.

Neprišlo to zo dňa na deň

"Rozhodnutie sa nezrodilo zo dňa na deň, dozrievalo to v nás dlhšie. Posledné dva zápasy sme síce vyhrali, ale treba povedať, že rovnako sme ich mohli aj prehrať. Najmä naposledy s Dolným Kubínom sme mali obrovské šťastie a stáli pri nás všetci svätí. Je pravda, že do konca ročníka už neostáva veľa stretnutí, ale nevieme, čo sa ešte môže stať, a tak sme sa rozhodli konať," povedal pre Korzár prezident Slávie TU Jaromil Čop.

Rozchádzali sa v názoroch

K príčinám tohto radikálneho kroku predstaviteľ klubu uviedol: "S trénerom Rešetárom sme sa v niektorých momentoch rozchádzali v názoroch. V klube teda došlo k rozhodnutiu. Treba povedať, že sa nerodilo ľahko, pretože Rešetár je veľmi dobrý človek a dlhoročný kamarát. Chceme sa mu veľmi pekne poďakovať za jeho vyše ročnú prácu. Naozaj to nemal ľahké, začínali sme v ťažkých podmienkach a tie trvajú dodnes."

Ponuka ostať v klube

Vedenie technikov ponúklo dnes už bývalému lodivodovi možnosť pracovať v štruktúrach klubu. "Keď sme klub v ťažkej situácii preberali, boli sme skupinou štyroch ľudí, medzi ktorých patril aj Jozef Rešetár. Takto by sme to chceli ťahať aj ďalej, preto sme mu ponúkli možnosť zotrvať v klube, hoci už nie pri mužstve. Naše rozhodnutie však zobral emotívne, ale veríme, že s chladnou hlavou si všetko ešte premyslí." Treba skutočne zdôrazniť, že Rešetár sa v kritickom období naozaj výraznou mierou pričinil o to, že košický mužský basketbal ostal na extraligovej mape. "Veľmi si ho vážime, ale dospeli sme k názoru, že je tu potreba vniesť do mužstva oživenie. Súperi nás už dokonale poznali, museli sme urobiť cisársky rez," doplnil jeden z majiteľov klubu Jiří Tichopád.

Prichádza ambiciózny kouč

Funkcionári Slávie TU sa rozhodli staviť na ambiciózneho, iba 30-ročného trénera Ivana Kurillu, ktorý však už stihol pozbierať neprehliadnuteľné úspechy s mládežou v Spišskej Novej Vsi. Dvakrát po sebe bol vyhlásený za najlepšieho mládežníckeho trénera Slovenska, krátko viedol aj ženy Cassovie. "Trénera sme hľadali v Košiciach, ale vhodného adepta, ktorý by bol voľný, sme nenašli. Nie je jednoduché získať niekoho v rozbehnutej sezóne. Obrátili sme pozornosť do Spišskej Novej Vsi, s ktorou máme dobré vzťahy. Najprv sme debatovali s prezidentom tamojšieho klubu, ktorý nechal rozhodnutie na samotného Kurillu. Ten bol ochotný a odvážny prísť do klubu, ktorému ide o krk. Berie to ako výzvu. Očakávame od neho nové impulzy. Napriek finančným ťažkostiam ideme za cieľom a veríme, že si extraligovú miestenku uhájime," dodali predstavitelia klubu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.