Real zostal bez trofeje, prehral aj vo finále pohára

Diego Costa
Diego Costa (Autor: SITA/AP)
SITA|18. máj 2013 o 00:09

Atlético Madrid zdolal mestského rivala Real 2:1 po predĺžení a vybojoval svoj desiaty triumf v Copa del Rey.

BRATISLAVA. Víťazom španielskeho futbalového Kráľovského pohára sa stalo Atlético Madrid. V derby tímov zo španielskej metropoly zdolalo na štadióne Santiago Bernabeu favorizovaný Real 2:1 po predĺžení.

Skóre otvoril už v 14. minúte zápasu hlavou Cristiano Ronaldo po prihrávke Özila. "Biely balet" sa však z vedenia tešil iba 20 minút. Diego Costa dostal loptu od Falcaa a svoju šancu premenil na vyrovnávajúci gól.

Do konca riadneho hracieho času sa už výsledok nemenil.

O víťazstve Atlética rozhodol osem minút po začiatku predĺženia Miranda, keď po rohovom kope hlavou prekonal Lopeza v bránke Realu.

Finálové stretnutie španielskeho Kráľovského pohára - Copa del Rey:

Real Madrid - Atlético Madrid 1:2 po predĺžení

Góly: 14. Cristiano Ronaldo - 35. D. Costa, 98. Miranda, ČK: 115. Cristiano Ronaldo - 120.+ Gabi