Real už tretí postupový gól nedal, do finále ide Dortmund

(Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. apr 2013 o 20:45

Madridčania strelili v závere zápasu dva góly, no k postupu im chýbal ešte jeden.

BRATISLAVA. Futbalisti Borussie Dortmund postúpili do finále Ligy majstrov, keď v semifinálovom dvojzápase vyradili slávny španielsky veľkoklub Real Madrid.

Po domácom triumfe 4:1 zvládol nemecký tím aj utorkovú odvetu s výnimkou záverečnej desaťminútovky. Až v nej sa na štadióne Santiaga Bernabeua vytvorila interesantná postupová zápletka - v 83. minúte otvoril skóre francúzsky útočník Karim Benzema a v 88. minúte zvýšil na 2:0 pre domáci Real Sergio Ramos.

Napriek prehre 0:2 si však Borussia v hektickom závere postrážila finálovú účasť. Dortmund "ušatú trofej" vyhral raz v roku 1997, po vyradení 9-násobného šampióna bude mať šancu siahnuť si na ňu druhýkrát v klubovej histórii.

Finále sa uskutoční v sobotu 25. mája v londýnskom Wembley. Druhý finalista bude známy v stredu 1. mája večer po tom, ako FC Barcelona a Bayern Mníchov odohrajú odvetu druhého semifinále. V úvodnom súboji Bavori doma vyhrali vysoko 4:0.

Real Madrid - Borussia Dortmund 2:0 (0:0)

Góly: 83. Benzema, 88. Ramos

Žlté karty: Coentrao, Higuain, Ramos, Khedira - Gündogan, Bender, Weidenfeller

Real Madrid - Borussia Dortmund 81' Gol... by realmadridplay

Real Madrid - Borussia Dortmund 87' Gol... by realmadridplay

Zostavy:

Real: Lopez - Essien, Ramos, Varane, Coentrao (57. Kaka) - Modrič, Xabi Alonso (67. Khedira) - Di Maria, Özil, Cristiano Ronaldo - Higuain (57. Benzema)

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Hummels, Schmelzer - Bender, Gündogan - Blaszczykowski (90.+1 Santana), Götze (14. Grosskreutz), Reus - Lewandowski (87. Kehl)

Online prenos:

Howard Webb ukončil zápas, Real vyhral 2:0, do finále postúpil Dortmund.

90.minúta: Rozhodcovia nadstavili 5 minút.

88. minúta: Ramos strelil druhý gól, záver bude strhujúci.

83.minúta: Real vedie 1:0 po Benzemovom góle.

78.minúta: Ramos dostal žltú kartu, vo finále si nezahrá, jeho spoluhráči asi tiež nie.

62.minúta: Brankár Realu Lopéz famózne zabránil jasnému gólu.

60.minúta: Dortmund veľmi efektívne vytláča hráčov Realu do stredu ihriska.

50.minúta: Lewandowski vo veľkej šanci páli do brvna.

47.minúta: Real hneď na začiatku druhého polčasu zahrával dva rohy.

Koniec prvého polčasu, skóre je 0:0.

46.minúta: Ronaldo zahral priamy kop mimoriadne nešikovne, jeho strela šla minimálne desať metrov nad bránu.

35.minúta: Prvý roh Dortmundu.

32.minúta: Hráčov Realu môžu mrzieť nepremenené šance, Dortmundu sa podarilo hru po polhodine úvodného tlaku domácich preniesť viac do stredu ihriska.

25.minúta: Di Maria v sľubnej šanci ale páli len do obrancu.

22.minúta: Real mohol viesť už 2:0, ani jednu z dvoch tutoviek nemal Ronaldo, asi preto je skóre 0:0.

15.minúta: Özil úplne sám pred brankárom nepremieňa, Ronaldo sa naňho veľmi hnevá, ak by mu nahral, tak je to 1:0.

13.minúta: Dortmund aj Real mali veľké šance, skóre sa nemení.

8.minúta: Real zahráva už štvrtý roh.

4.minúta: Higuaín vo veľkej šance páli len do brankára.

Zápas sa začal. Real zahráva roh hneď v druhej minúte.

Prvý zápas: 1:4

Domov»Futbal»Liga majstrov»Real už tretí postupový gól nedal, do finále ide Dortmund