Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Rastislav Tomovčík trénerom Strážskeho

Skončil pre pracovné povinnosti. Vladimíra Sivého (na snímke) nahradil Rastislav Tomovčík. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 11. júl 2012 o 22:00

Na lavičke piatoligistu nahradil Vladimíra Sivého, ktorý skončil kvôli pracovným povinnostiam.STRÁŽSKE. Futbalisti ŠK Strážske vstúpia do nového majstrovského ročníka piatej ligy skupiny Juh pod vedením nového lodivoda. Doterajšieho trénera Vladimíra Sivého nahradil Rastislav Tomovčík.

Rastislav Tomovčík, ktorý počas hráčskej kariéry obliekal dres materského Zemplína Michalovce, Humenného, Trnavy, Interu Bratislava, 1. FC Košice, Ružomberka, Slovana Bratislava, Trebišova a naposledy Zalužíc, sa kormidla v Strážskom ujal počas tohto týždňa.

„Voľba na Tomovčíka padla preto, že je to mladý a ambiciózny tréner, ktorý do nášho klubu prinesie nové metódy. Dohodli sme sa s ním na ročnej spolupráci,“ prezradil manažér ŠK Marek Michlovič na margo príchodu 38–ročného R. Tomovčíka, bývalého kouča Trebišova, Topolian či Sobraniec.

Sivý musel skončiť

V jarnej časti uplynulej sezóny viedol mužstvo Vladimír Sivý, ktorý už pri svojom príchode na lavičku Strážskeho zdôraznil, že je to iba dočasné riešenie.

„S prácou trénera Sivého sme boli spokojní, veď pod jeho vedením tím prehral iba trikrát. Získali sme spolu 42 bodov, viac sme predtým ešte nezískali. Pokračovať v našom klube mu bránili pracovné povinnosti, preto sa naše cesty rozišli,“ uviedol M. Michlovič.

Nový lodivod mužstva zatiaľ nemá k dispozícii žiadne nové tváre, avšak vedenie klubu usilovne pracuje na posilnení mužstva.

„Máme rozrobených viacerých hráčov, na budúci týždeň budeme múdrejší. Chceme stabilizovať káder, v novej sezóne nebudeme mať prehnané ambície. Určite však nechceme bojovať o záchranu. Do súťaže vstúpime viac oslabení, pretože niektorí stabilní hráči odcestovali na brigády, chýbať nám bude do konca septembra aj kapitán Hirjak,“ informoval nás manažér klubu, podľa ktorého Strážania odohrajú v príprave zápasy s Palínom, Jasenovom, Petrovcami nad Laborcom či Pakostovom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.