Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Ptičie bez nováčikovského ostychu

(Autor: ilustračné – archív)
Sportnet|Publikované 26. aug 2015 o 22:00

Z humenského regiónu priplávala do piatoligových futbalových vôd dvojica Ptičie a Jasenov.

PTIČIE. Po troch odohraných kolách sú na tom podstatne lepšie „ptičanské Hačure“, ako ich volajú.

S dvoma výhrami a remízou im aktuálne patrí tretie miesto.

Výsledky uspokojujú

Premiéru zažili na ihrisku skúsených Soľanov (1:1), nasledovalo doma derby nováčikov s Jasenovom (3:0) a naostatok ďalšie v Stakčíne (1:0). Vstup do sezóny bez prehry sa teda logicky hodnotí pozitívne.

„Podľa výsledkov sme spokojní, to určite. Boli sme si vedomí, že piatoligová súťaž je úrovňou kvalitnejšia než okresné zápasy, nič ľahké nás nečakalo, k tomu sa pridal aj náročný žreb. V Soli to herne optimálne nebolo, ale takticky a najmä zanietením sme zápas zvládli. Treba povedať, že aj s kúskom šťastia, ale remíza u súpera bola dobrým vstupom do sezóny," okomentoval ptičský vstup do sezóny tréner Slavomír Kočerha.

Domáca premiéra s minuloročným hlavným súperom v boji o postup sa vydarila aj herne.

"Chlapci si uvedomili, že piatoligová súťaž je o inom, už to bolo na trávniku aj badať. V Stakčíne sa ľahko body nezískavajú, opäť sme však zápas zvládli veľmi dobre po taktickej stránke, a aj keď rozhodol gól až v poslednej minúte, myslím, že viac sme si tri body zaslúžili práve my. V priebehu zápasu sme mali viac gólových šancí,“ dodal Kočerha.

Derby s Humenným

Lákadlom víkendu bude v humenskom regióne určite zápas v Ptičom.

Tretí celok tabuľky privíta lídra, ktorým je FK Humenné. Mužstvo zatiaľ kráčajúce v súťaži bez zakolísania s plným bodovým ziskom.

Špecifické to bude derby tak pre trénera Kočerhu, ako aj pre útočníka Čerňu, ktorí v uplynulej sezóne pôsobili práve vo farbách tohto humenského klubu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.