Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prokuratúra zamietla sťažnosť Weissa, obhajca verdikt nekomentuje

Vladimír Weiss stále čelí obvineniu zo strany polície. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 25. okt 2016 o 14:28

Obhajca futbalistu tvrdí, že obvinenie je založené len na výpovedi jediného svedka - príslušníka polície.

BRATISLAVA. Sťažnosť slovenského futbalového reprezentanta Vladimíra Weissa a jeho obhajcu voči obvineniu zo strany polície dozorujúci bratislavský okresný prokurátor zamietol. V utorok o tom informoval portál www.sportky.sk.

"K tejto informácii o zamietnutí sťažnosti môjho klienta voči obvineniu polície sa vyjadrovať nebudeme, keďže nám písomne ešte nebolo doručené," povedal pre TASR obhajca Vladimíra W. mladšieho Juraj Kuráň.

"Dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I sťažnosť obvineného Vladimíra W., podanú proti uzneseniu povereného príslušníka o vznesení obvinenia zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky podľa paragrafu 289 odsek 2 Trestného zákona, odôvodnenú prostredníctvom obhajcu 6. októbra a doplnenú 19. októbra dnešného dňa postupom podľa paragrafu 193 odseku 1 písmena c Trestného poriadku, zamietol," uviedol dnes pre TASR námestník Krajskej prokuratúry v Bratislave Oliver Janíček.

Akoby mal v krvi jedno promile

Polícia zastavila Weissa v nedeľu 2. októbra skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa údajne nachádzalo až desať mladých ľudí.

Slovenský reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo znamená, že sa na neho pozerá, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu.

Polícia reprezentanta v pondelok 3. októbra obvinila a až po viac ako tridsiatich hodinách ho prepustila z cely predbežného zadržania na slobodu.

Podľa vtedajšieho vyjadrenia Weissovho obhajcu Juraja Kuráňa pre TASR je obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka - a to príslušníka polície.

Z ďalších troch výpovedí troch svedkov vyplýva, že Vladimír W. motorové vozidlo nešoféroval. To vyšetrovateľ údajne odignoroval.

K informácii o zamietnutí sťažnosti môjho klienta voči obvineniu polície sa vyjadrovať nebudeme, keďže nám písomne ešte nebolo doručené.


Juraj Kuráň, obhajca Vladimíra Weissa

Prípad dozoruje Okresná prokuratúra Bratislava 1.

Kozák ho vynechal z nominácie

Krídelník katarského klubu Al-Gharafa SC figuroval vo výbere reprezentačného trénera Jána Kozáka na kvalifikačné duely o postup na MS 2018 proti Slovinsku (0:1) a Škótsku (3:0).

Kouč národného tímu ho napokon pre zachovanie pokoja v tíme rozhodol vynechať z pôvodnej nominácie.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.