Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Profesionalizácia klubu je pre futbalistov Popradu motivácia

Včerajšia tlačová konferencia. Zľava: kapitán FK Poprad Matúš Bendík, viceprezident Pavol Šlosár, prezident Roman Dvorčák, tréner Vladimír Lajčák a manažér Roman Pazúr. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 5. mar 2015 o 23:00

Popradských futbalistov čaká prvý majstrovský zápas jarnej časti.

Popradských futbalistov čaká v sobotu prvý majstrovský zápas jarnej časti. V 19. kole druhej Doxxbet ligy Východ si FK Poprad od 18.30 hod. zmeria sily v NTC s MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

POPRAD. Pôjde o veľmi dôležitý priamy súboj o šieste miesto. Prvých šesť mužstiev si zabezpečí účasť v jarnej prelínacej súťaži o postup do Fortuna ligy.

Do konca základnej časti ostáva odohrať štyri zápasy. Popradčanom momentálne patrí v tabuľke postupová šiesta priečka.

Zverenci trénera Vladimíra Lajčáka majú za sebou náročnú zimnú prípravu. Počas nej odohrali až 15 prípravných zápasov. Káder prešiel určitými zmenami.

Opustili ho Tomáš Ferenc, Pilát a Maliňák, ktorí sa vrátili do svojich materských klubov. Michlík a Pristač dali pred futbalom prednosť práci v zahraničí.

Naopak, pribudli brankár Malec, obranca Jurčo a útočníci Melek a Durkot. Do tímu zaradili aj dorastencov Biskupa a Vernarca.

„V kádri máme momentálne 22 hráčov, z toho troch brankárov. Vydarenou časťou prípravy bolo herné sústredenie v Maďarsku. Jediným rušivým momentom bola chrípková epidémia, ktorá na dva týždne vyradila z prípravy 14 hráčov. Celkovo hodnotím prípravu ako vydarenú, mužstvo je dobre pripravené,“ uviedol tréner FK Poprad Vladimír Lajčák.

Chcú byť regionálnym klubom

„Klub začal po siedmich rokoch zimnú prípravu bez dlhov. Tréner mal k dispozícii 36 hráčov, s ktorými intenzívne trénoval. Postupne vyselektoval 22 hráčov. Z popradského B-mužstva by sme postupne chceli vytvoriť našu juniorku. Filozofiou tohto klubu je, že bude stavať na odchovancoch a hráčoch z blízkeho okolia. Chceme byť regionálnym klubom,“ priblížil víziu FK Poprad jeho prezident Roman Dvorčák.

Od novej sezóny ako profesionáli

O motiváciu majú popradskí futbalisti postarané. Prezident FK Poprad Roman Dvorčák im vo štvrtok verejne prisľúbil, že do novej sezóny budú vstupovať už ako profesionáli.

V tom prípade, ak sa mužstvu podarí skončiť po základnej časti do 6. miesta a zahrá si v prelínacej súťaži o postup do Fortuna ligy.

„Veľmi nás táto informácia všetkých potešila, je to pre nás extra motivácia do ďalšej kariéry. Urobíme všetko preto, aby sa nám podarilo naplniť cieľ skončiť do šiesteho miesta a zahrať si v prelínacej súťaži. Myslím si, že sme dobre pripravení na jarnú časť. Atmosféra v šatni je výborná, sústredenie v Maďarsku kolektív ešte viac zomklo. Tešíme sa už na prvý majstrovský zápas,“ povedal kapitán FK Poprad Matúš Bendík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.