Piatok, 15. októbra, 2021Meniny má Terézia

Príprava Zempmilku v plnom prúde

Sportnet|28. feb 2004 o 00:00

Michalovce Príprava prvoligových hádzanárov Zempmilku Michalovce na odvetnú časť najvyššej slovenskej súťaže je v plnom prúde. Aj keď s tréningmi

začali zverenci Františka Cibereho len pred čosi vyše dvoma týždňami a prvý majstrovský zápas ich čaká o týždeň v sobotu proti Lednickým Rovniam (14.00 hod.), podľa slov viceprezidenta HAK Zempmilk Miloša Šubáka ide všetko podľa plánu. "Trénujeme trikrát do týždňa, napríklad v utorok sa na tréningu zúčastnilo trinásť hráčov. Pripravujeme sa v domácich podmienkach a zajtra sa máme zúčastniť na turnaji v Prešove, ktorý organizuje prvoligový ŽHK Prešov/Levoča," prezradil.

V jarnej odvete by mal tréner František Cibere disponovať rovnakým kádrom ako v jesennej časti súťaži, akurát s tým rozdielom, že menej bude môcť rátať so svojim Marcelom hrávajúcim za starší dorast MHK Košice a Miroslavom Mandžákom od januára tohto roku pôsobiacom v interligovom ŠKP Sečovce. Práve títo dvaja michalovskí odchovanci však patrili medzi streleckých lídrov mužstva v prvej časti súťaže. "Obaja majú naďalej platný striedavý štart, takže za nás budú môcť naďalej nastupovať, ale už asi nie tak často ako doteraz. Šancu teda dostanú iní, mladší hráči. Zo súťaže sa tento rok nevypadáva, nuž to bude pre mnohých príležitosť nabrať potrebné skúsenosti. Naše mužstvo má pravdepodobne najnižší vekový priemer a práve táto sezóna mu má pomôcť ku konsolidácii a stmeleniu," dodal Miloš Šubák.

Súvisiace články