Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prezident Veľkého Horeša reaguje

Nastúpil neoprávnene? Roland Batta rozpútal „vojnu“ medzi Sečovcami a V. Horešom. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 25. sep 2012 o 22:00

Podľa jeho prezidenta A. Brezinu tréner Sečovčanov nehovoril pravdu a zo strany Slavoja išlo o špekuláciu.VEĽKÝ HOREŠ. Pred týždňom vo štvrtok sme v našom denníku priniesli článok, v ktorom tréner šiestoligových Sečoviec Milan Siksa hovoril o udalostiach okolo zápasu 6. kola medzi Sečovcami a Veľkým Horešom (0:3).

Ako je známe, domáci podali námietku voči neoprávnenému štartu hráča hostí a žiadali kontumovanie stretnutia. Športovo-technická komisia (ŠTK) však rozhodla, že výsledok ponecháva v platnosti.

Včera nás požiadala o stanovisko druhá strana, ktorá prostredníctvom prezidenta klubu Alexandra Brezinu reaguje na vyjadrenia uvedeného trénera.

V zápise hráč bol

Brezina začal od začiatku: „Pred zápasom bol vypísaný zápis o stretnutí, v ktorom figuroval aj Roland Batta, teda hráč s číslom 13. Nastúpili sme v skoro navlas rovnakej zostave, v akej hráme stále. R. Batta je stabilným hráčom našej zostavy, odohral už asi 20 zápasov v rade. Nasledovala konfrontácia hráčov, po ktorej rozhodcovia zobrali zápis spoločne s registračnými preukazmi do svojej kabíny. Kapitáni oboch celkov skonštatovali, že konfrontácia dopadla v poriadku a podpísali zápis, kde bol uvedený aj R. Batta. Potvrdil to aj domáci kapitán na prejednaní ŠTK. Mimochodom, tréner Siksa nepovedal pravdu, keď tvrdil, že na prejednanie na zväze sme sa nedostavili. Bol som tam ja, pretože v zápise som figuroval ako vedúci mužstva. Kapitán Štefan Kováč bol ospravedlnený, lebo v tom čase mal pracovné povinnosti.“

Domáci o tom vedeli

Stretnutie sa normálne začalo a hráči Družstevníka už po polhodine hry viedli dvojgólovým rozdielom. Brezina pokračoval: „Po obidvoch góloch domáca lavička vykrikovala:  'netešte sa, aj tak prehráte kontumačne '. Dokonca aj hráči Slavoja na ihrisku viedli medzi sebou debatu, že  'kašlime na to, zápas i tak skontumujú v náš prospech '. My sme netušili, o čom hovoria. Prišli sme na to až približne v 69. minúte, keď sme avizovali striedanie, ktoré sme ale nemohli vykonať, pretože do hry sme chceli poslať hráča s číslom 5, ktorý bol uvedený v zápise v základnej zostave. Nerozumieme, ako sa u rozhodcov objavil zápis s hráčom s číslom 5 a bez hráča s číslom 13, keďže pred duelom v ňom riadne figuroval. Sečovčania o tom od začiatku vedeli a zachovali sa nepekne, pretože zamlčali chybu, ktorú mohol spraviť ich vedúci mužstva pri vypisovaní zápisu. Nebolo to od nich férové, skôr si myslíme, že z ich strany išlo o špekuláciu. Na spomínanom prejednaní na zväze nám bolo povedané, že keď sa zistila táto chyba, tak rozhodca bol povinný zapísať hráča s číslom 13 do zápisu, a tým pádom by bolo všetko v poriadku. Ako sa zo zápisu vytratil R. Batta, zostáva pre nás záhadou. Dúfame, že sa to čím skôr vyrieši, my sme určite nepochybili.“

Sečovčania avizovali, že podávajú odvolanie voči rozhodnutiu ŠTK, keď tak ešte neurobili, majú na to posledné dni.


Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.