Prevc pokračuje v skvelých výkonoch, jasne vyhral v Trondheime

Peter Prevc pokračuje vo fantastických výkonoch v tejto sezóne.
Peter Prevc pokračuje vo fantastických výkonoch v tejto sezóne. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. feb 2016 o 20:27

V aktuálnej sezóne dominuje. Peter Prevc vybojoval v Trondheime už svoje deviate víťazstvo v ročníku a vo Svetovom pohári vedie o 443 bodov.

TRONDHEIM. Slovinský skokan na lyžiach Peter Prevc sa stal na mostíku HS-140 v nórskom Trondheime víťazom stredajších večerných pretekov jednotlivcov v rámci Svetového pohára (SP) 2015/2016. Suverén tejto zimy dosiahol pätnásty individuálny triumf na podujatí tohto rangu, už deviaty v tejto sezóne.

Druhý bol vo veternej lotérii s odstupom 12,3 bodu Rakúšan Stefan Kraft. Na bronzovú priečku sa z desiatej pozície vyrovnaným rekordom mostíka 143 metrov posunul štyridsaťtriročný japonský veterán Noriaki Kasai.

Domácim Nórom sa nedarilo. Najlepší z nich Daniel-André Tande obsadil až siedme miesto.

Dvadsaťtriročnému rodákovi z mesta Kranj, ktorý viedol aj po prvom kole, namerali v stredu 135 a 132 metrov, za čo získal od rozhodcov 285,5 bodu.

Hrdina tejto sezóny v 154. štarte dosiahol 41. pódiové umiestnenie v kariére (bilancia: 15 - 15 - 11) a upevnil si vedúce postavenie vo SP 2015/2016.

Po šestnástich odskákaných pretekoch má spolu 1324 bodov. Druhý za Prevcom s priepastným mankom 443 bodov je Nemec Severin Freund (v Trondheime až desiaty, pozn.). Tretia pozícia v SP patrí Kennethovi Gangnesovi z Nórska (770 b.), v stredu ôsmemu v klasifikácii.

Peter Prevc v tejto sezóne skáče fantasticky. FOTO - TASR/AP.

Seriál SP skokanov na lyžiach pokračuje od piatka do nedele (12. - 14. 2.) až tromi súťažami jednotlivcov na mamuťom mostíku HS-225 vo Vikersunde.

Piatkové prvé z nich sú náhradou za neuskutočnené preteky 7. 2. v ďalšom nórskom dejisku Oslo.