Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Prešovčania najprv body veľkoryso požičali, teraz ich chcú naspäť

Jakub Diviš. Nazdáva sa, že doterajšie strelecké suchoty si raz nejaký súper odskáče. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 9. nov 2012 o 00:00

Na rade sú víkendové zápasy 16. kola a v sobotu o 14.30 h Tatran Prešov hostí Zlaté Moravce.

Tento týždeň majú niektoré corgoňligové tímy nabitejší, lebo sa hrali tiež odvetné štvrťfinálové zápasy Slovnaft Cupu (semifinále a finále je na programe už na jar), no teraz sa už pozornosť futbalistov sústredí iba na dianie v najvyššej súťaži.

PREŠOV. Meranie síl by mohlo mať zaujímavý náboj, ak zoberieme do úvahy štatistiku predošlých vystúpení oboch súperov.

Hoci čísla nie sú smerodajné a každý duel je iný, predsa oddá sa pripomenúť odlišnú bilancia rivalov. Kým na začiatku ročníka to išlo lepšie zelenobielym a tím FC ViOn v úvodných štyroch vystúpeniach nebodoval naplno, teraz je všetko inak.

„Práve v predošlom vzájomnom zápase sa náš súper uchytil. Porazil nás a odvtedy sa dral hore. Možno by bolo dobré, keby sa to zopakovalo tentoraz, len s tým rozdielom, že by sme sa odrazili pre zmenu my a súper by nám vrátil to, čo sme mu veľkoryso požičali. Hostia sú možno až prekvapivo vysoko v tabuľke na druhom mieste, čo je dôkazom ich kolektívnej sily a nebezpečnosti na každom ihrisku, preto zbierajú body,“ poznamenal brankár Tatrana Jakub Diviš.

Nastávajúci súper východniarov má za sebou sériu piatich stretnutí po sebe bez prehry. Naopak, zverenci trénera Angela Červenkova v troch uplynulých zápasoch nebodovali.

Prekonať Zlaté Moravce nebude tiež jednoduché. Hoci ich najväčšou zbraňou je domáce prostredie, kde sa im darilo dosiaľ najviac zo všetkých účastníkov, dokážu hrýzť aj vonku. Veď patria k trom strelecky najefektívnejším tímom na cudzích ihriskách (zaznamenali 10 gólov).

„Tento mančaft hrá s dvoma útočníkmi, čo nie je obvyklé a určite nepríde len brániť. Hoci nemá vo svojom strede zvučné mená, disponuje hernou kvalitou. Je to niečo podobné ako v prípade Trenčína,“ konštatoval ochranca prešovskej svätyne.

Prilba ho neobmedzuje

J. Diviš podotkol, že neúspešné predošlé výsledky nemajú vplyv na zvýšenú nervozitu a hráči nepociťujú prehnaný tlak, ktorý by ich ubíjal. Slovíčko „musíš“ si nepripúšťajú, ale sami vedia, že by bolo načase docieliť nielen plný bodový zisk, ale sa aj konečne v koncovke naplno prejaviť. Najvyšší čas, aby explodovali.

„Pasujeme sa s nedostatočnou produktivitou a premieňaním šancí, čo ide na vrub slabšej streľby a nedôrazu, no nepovedal by som, že je to nejaká katastrofa. Treba to len prekonať a verím, že si to konečne nejaký rival poriadne odskáče a nám bude padať všetko, do čoho kopneme. Nebolo by zlé, keby to bolo už v najbližšom zápase,“ priznal borec, ktorý nastupuje so špeciálnou helmou, čo má zabrániť prípadným komplikáciám po komplikovanom stomatochirurgickom zákroku.

A bude ju nosiť až do konca jesennej časti.

„Prilba ma neobmedzuje, hoci som už aj koketoval s myšlienkou, že ju odložím, no povedal som si, že nebudem pokúšať osud.“

Na margo predošlého zápasu na pôde Z. Moraviec v auguste riekol, že hoci sa tam Šarišanom zvyklo dariť, toto vystúpenie im nevyšlo.

„Inkasovali sme po štandardkách, dianie sme nezvládli, zvlášť v druhom polčase. Takže máme im čo vracať.“

Gólman Tatrana si želá, aby sobotňajší domáci zápas uspokojil divákov a vyšlo i počasie. Vie sa o tom, že FC ViOn hrá rýchle a kombinačne, nuž defenzíva na čele s brankárom sa bude musieť mať na pozore, aby to nedopadlo tak, ako predtým doma proti Trenčínu.

Na optimizme pridáva aj konštatovanie, že poruke by mali byť i stopéri Krajník s Adámikom, ktorí chýbali, ale i ďalší jednotlivci.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články