Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Prešovčania myslia v derby na víťazstvo. Pomôžu obetiam tragédie

Októbrové derby na košickej pôde prinieslo veľkú drámu a výhru domácich 3:2. (Autor: VK KDS Šport Košice)
Ján Jacoš|18. dec 2019 o 00:00

Výťažok zo vstupného poputuje na transparentný účet mesta.

PREŠOV. Náročný program volejbalistov v najvyššej súťaži pokračuje. V dohrávanom stretnutí 13. kola extraligy sa v stredu o 19. hodine stretne VK Mirad PU Prešov s KDS Šport Košice.

Derby sa pôvodne malo hrať 6. decembra, pre obrovskú tragédiu v tento deň v Prešove bolo odložené.

Vedenie VK Mirad PU rozhodlo, že vstupné, ktoré sa na zápase vyzbiera, sa pošle na transparentný účet mesta Prešov na prerozdelenie ľuďom, ktorých táto tragédia zasiahla.

Pravé východniarske derby sú vždy zaujímavé, napínavé, prinášajú dramatické momenty, je sa na čo pozerať. Hala Spojenej školy na Ul. Ľ. Podjavorinskej by mala praskať vo švíkoch.

Sebavedomie išlo hore

Šarišania v predchádzajúcich dueloch ukázali výkonnostné napredovanie, ich hra ide evidentne hore.

V kvalitnom derby so Svidníkom (2:3) sa pričinili o strhujúcu drámu, v súboji s úradujúcim majstrom Prievidzou diktovali tempo hry, podali veľmi dobrý tímový výkon a vyhrali ho 3:0.

V tomto zápase sa s hráčskou kariérou rozlúčil skúsený blokár Matej Faron.

Lídrom Prešovčanov je jeho kapitán Martin Sopko st. Má skvelú formu, v najvyššej súťaži je najlepšie podávajúci hráč a patrí medzi najviac bodujúcich hráčov. Do dobrej formy sa dostávajú aj ďalší hráči.

Chlapcom sa zvyšuje sebavedomie, nechýba im chuť a elán bojovať o víťazstvá," podčiarkol tréner VK Mirad PU Erik Digaňa.

Potvrdiť stúpajúcu fazónu

Digaňa doplnil, že v domácom prostredí sa chcú presadiť a nad Košicami vyhrať.

Na začiatku sezóny sme so silnými tímami hrali vonku, v domácom prostredí sme sa presadili, vyhrali nad Nitrou a Prievidzou, verím, že zdoláme i Košice. Namiesto Farona budú hrať mladí blokári Šiket a Margicin, do dobrej formy sa dostáva univerzál Sniezek. Spoliehať sa budeme na servis, obranu na sieti i v poli, na poste nahrávača už stabilne hrá Oleárnik. Fazóna nám stúpa, chlapci sa zomkli. My stále pomýšľame na medailu, aj keď tabuľka to neukazuje. Liga je však vyrovnaná, bodové rozdiely sú minimálne. Našim fanúšikom chceme dopriať boje o medailu. Už medzi sviatkami začneme prípravu na play-off."

Verí, že ľudia podporia dobrú vec

Stredajší večer nebude len o volejbale, ale aj o pomoci. Smutná udalosť zo 6. decembra otriasla nielen celým Prešovom, ale i Slovenskom.

Vyzbierané vstupné bude venované ľuďom, ktorých táto tragédia zasiahla.

Verím, že ľudia si nájdu čas, prídu nás povzbudiť a podporia dobrú vec. Ukážu spolupatričnosť, zomknutosť. V tejto situácii sa zomklo celé Slovensko," skonštatoval prešovský kormidelník.

Súvisiace články