Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Pre Mečířa účinkovanie tenistov nebolo sklamaním

TASR|18. aug 2004 o 11:26

Atény 18. augusta (TASR) - Za prítomnosti prezidenta Ivana Gašparoviča sediaceho na tribúne kurtu č. 9 sa slovenský tenis v utorok rozlúčil aj s posledným ...

Atény 18. augusta (TASR) - Za prítomnosti prezidenta Ivana Gašparoviča sediaceho na tribúne kurtu č. 9 sa slovenský tenis v utorok rozlúčil aj s posledným zástupcom v olympijských pavúkoch. Duo Daniela Hantuchová - Janette Husárová nestačilo na Švajčiarky Patty Schnyderovú a Miriam Casanovovú, čoho výsledkom bolo, že zo sedemnásobného zastúpenia Slovensko vyťažilo iba dva postupy do 2. kola Dominika Hrbatého a Daniely Hantuchovej.

"Z našich sa aj najviac čakalo od Dominika Hrbatého, ktorý sa aj ako jediný z mužov dostal do 2. kola a z dievčat od Daniely Hantuchovej," konštatoval po záverečnom slovenskom zápase tréner mužov a olympijský víťaz zo Soulu z roku 1988 Miloslav Mečíř, hneď ako zanalyzoval neúspešnú štvorhru spolu s hlavou štátu. "Je to škoda. Olympiáda je raz za štyri roky a preto naše vystúpenie ubehlo až príliš rýchlo. Nedá sa však povedať, že by to bolo sklamanie. Chlapci aj dievčatá hrávajú celý rok a toto bol naozaj silno obsadený turnaj už od 1. kola. Nie je tu systém ako grandslam na tri víťazné sety, čím by sa dalo lepšie rozohrať. Podobný efekt by malo aj 128 účastníkov, no hrá iba 64 tenistov a je to teda dosť zhustené."

Dvojnásobný medailista zo Soulu sa neodvážil prorokovať, kedy sa Slovensko pod piatimi kruhmi dočká podobného úspechu. "Na to sa treba skôr spýtať vykladačky kariet. Samozrejme, že chcem, aby to bolo čo najskôr." Nekonkrétne skončila aj jeho predpoveď ďalšieho vývoja v turnaji: "Záleží, kto bude lepší v ten daný zápas, ktorý sa hrá. Šance majú zatiaľ všetci, ktorí sú v sútaži."

Súvisiace články