Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Pre Chelsea vyhradený sektor A s 586 miestami

SITA|12. aug 2003 o 09:44

ŽILINA 12. augusta (SITA) - Na futbalistov MŠK Žilina čaká v stredu o 20.15 h historický súboj, keďže na štadióne pod Dubňom sa v dueli 3. predkola Ligy majstrov 2003/2004 predstavia proti zverencom trénera Milana Lešického hráči anglického veľkoklubu FC

Chelsea. Napriek zdraženiu cien vstupeniek v porovnaní s nedávnym domácim stretnutím 2. predkola LM proti Maccabi Tel Aviv (proti izraelskému tímu stáli lístky 100 a 200 Sk, teraz proti Chelsea na severnú a južnú tribúnu 300 Sk a na západnú a východnú tribúnu 700 Sk), bol podľa slov pracovníčky organizačného výboru zo spoločnosti TENTO a.s, Márie Benedekovej záujem priaznivcov obrovský a v Žiline bude v stredu večer vypredané.

Pokiaľ ide o fanúšikov londýnskeho mužstva, z celkovej kapacity žilinského štadióna 6311 miest by mali podľa reglementu UEFA obsadiť a dostať päť percent. "Súper mal podľa smerníc nárok iba na približne 300 miest. Zo strany FC Chelsea bola však pre ich priaznivcov požiadavka až na 500 lístkov, ktorú sme akceptovali. Na našom štadióne vyhradíme fanúšikom anglického klubu osobitný sektor A, ktorý má celkovú kapacitu 586 miest. Bude mať samozrejme samostatný vstup, WC i prístup k občerstveniu. Bezpečnosť na štadióne musí byť zachovaná, robíme všetko preto, aby sa Angličania nemali možnosť stretnúť so slovenskými priaznivcami," povedala pre agentúru SITA M. Benedeková a ďalej uviedla: "Ďalšou požiadavkou z anglickej strany bolo 20 tzv. VIP vstupeniek a 50 lístkov na ´lepšie miesta´. Na oplátku poskytnú takéto vstupenky žilinskému klubu zástupcovia Chelsea pri odvetnom súboji na Stamford Bridge." Na otázku, koľko pracovníkov anglických médií priletí z Londýna na stredajší duel pod Dubňom, M. Benedeková skonštatovala: "Zápas by malo vidieť na štadióne spolu 85 slovenských a zahraničných novinárov ako aj 25 fotografov. Okrem žurnalistov zo Slovenska a Anglicka sme vyhoveli žiadosti o akreditáciu aj pre novinárov z Ruska, Poľska a Českej republiky. Stretnutie bude samozrejme sledovať aj delegovaný zástupca z Európskej futbalovej únie UEFA, ktorý by mal byť z Írska. Z Anglicka sa už akreditovalo 27 pracovníkov médií, v tomto počte sú zarátaní nielen píšuci novinári, ale aj predstavitelia rozhlasových a televíznych spoločností. Niektorí zástupcovia novinárskej obce z Anglicka prídu ešte po vlastnej osi, celkový počet žurnalistov z ostrovov by mal byť tridsaťpäť."

Súvisiace články