Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2018/2019 - Planica, Slovinsko

7.Švajčiarsko 1312,1 b
8.Fínsko 1177,6 b
9.Česko
10.Rusko

PLANICA. Reprezentanti Poľska ovládli na tzv. mamuťom mostíku HS-240 v slovinskej Planici záverečnú siedmu súťaž mužských družstiev v rámci Svetového pohára v skokoch na lyžiach 2018/2019.

Po triumfoch doma vo Wisle (17. novembra) a nemeckom Willingene (15. februára) si pripísali tretie tímové prvenstvo vo Svetovom pohári v tejto zimnej sezóne.

Na druhom mieste s odstupom 8,1 bodu skončili úradujúci svetoví šampióni z nedávnych MS Nemci, za účasti desiatich krajín obsadili v sobotu napoludnie tretiu priečku Slovinci.

Za medailovými stupňami klasifikovali Japoncov, na piatej priečke sú Rakúšania a elitný poltucet dopĺňajú minuloroční olympijskí šampióni Nóri.

Poľské kvarteto v zložení Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki a Piotr Zyla viedlo už v polovici pretekov a po absolvovaní ôsmich pokusov triumfovalo s celkovým súčtom 1627,9 bodu.

Poliaci zvíťazili zásluhou vyrovnanosti členov družstva, všetky lety v ich podaní bolo za hranicu 220 metrov.

Zyla si síce pri záverečnom skoku s dĺžkou 242,5 metra hrabol pri doskoku rukami po snehu, ale ani to nezabránilo poľskému prvenstvu.

Nemci nastúpili v zostave Karl Geiger, Constantin Schmid, Richard Freitag, Markus Eisenbichler.

Tretí v klasifikácii Slovinci sa na domácom mostíku predstavili so štvoricou Anže Semenič, Peter Prevc, Domen Prevc a Timi Zajc, za víťazným družstvom Poľska zaostali o 24,8 bodu.

V Planici sa uskutočnia v nedeľu 24. marca záverečné preteky jednotlivcov, ktorým vyvrcholí Svetový pohár skokanov na lyžiach 2018/2019.

Prvé kolo hlavnej súťaže sa začne predpoludním o 10.00 h.