Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Podľa Zerzáňa bude Šaľa hrať proti najlepšiemu ruskému tímu súčasnosti

TASR|14. jan 2003 o 14:31

Bratislava 14. januára (TASR) - Podľa českého hádzanárskeho trénera Jiřího Zerzáňa je súper slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa v osemfinále Pohára ...

Bratislava 14. januára (TASR) - Podľa českého hádzanárskeho trénera Jiřího Zerzáňa je súper slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa v osemfinále Pohára EHF Akva Volgograd najlepším ruským tímom súčasnosti. Silu oboch tímov pozná kormidelník chorvátskej Podravky Koprivnica zo vzájomných zápasov v Lige majstrov.

Jeho tím vyradil v prvom kole LM Slovenky po víťazstvách 20:19, 31:22 a v ďalšom kole postúpil cez lídra ruskej ligy len vďaka vyššiemu počtu gólov strelených na súperovej palubovke (20:26, 22:16).

"Žreb Šaliankam neprial. Myslím, že Volgograd je v súčasnosti najlepším ruským tímom, čo potvrdili aj ligovým víťazstvom na palubovke majstra - Lady Toľjatti. Opierajú sa o výkony jednej z najlepšej pivotky sveta Bodnievovú, ako aj takmer dvojmetrovej ľavej spojky Naukovičovej. Navyše majú aj spoľahlivú brankárku," uviedol Zerzáň a dodal: "Pokúsim sa pre Šalianky zohnať kazety zo zápasov s naším tímom, ale budú to mať veľmi ťažké."

pe br

Súvisiace články