Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Podľa Walsha sú rokovania v slepej uličke, Gáborík sa tak skoro nevráti

TASR|18. sep 2003 o 11:12

Minneapolis 18. septembra (TASR) - Podľa Allana Walsha, agenta Mariána Gáboríka sa rokovania s vedením Minnesoty Wild dostali do slepej uličky, čo môže ...

Minneapolis 18. septembra (TASR) - Podľa Allana Walsha, agenta Mariána Gáboríka sa rokovania s vedením Minnesoty Wild dostali do slepej uličky, čo môže výrazne posunúť účinkovanie slovenského hokejistu v blížiacej sa sezóne NHL.

Walsh tvrdí, že Gáborík si bol vedomý rizika, že vynechá časť sezóny v NHL. "Táto situácia môže trvať pol roka, ale aj celú sezónu," povedal Walsh: "Nie je to iba vyhrážka. Je to len predpoklad ďalšieho vývoja situácie, ktorý vychádza zo súčasného stavu."

Vo štvrtok sa začal siedmy deň kempu Wild bez Gáboríka a navyše divosi odohrajú prvý prípravný duel. Podľa Walsha však v rokovaniach o novej zmluve neprišlo k žiadnemu pokroku. Agent však ocenil prístup generálneho manažéra Wild Douga Risebrougha, ktorý precestoval pol sveta, aby sa stretol so slovenským hokejistom. "Doug spravil veľké gesto," konštatoval Walsh.

Risebrough priletel do Viedne pred vyše týždňom v pondelok ráno a autom sa prepravil do Trenčína. S Gáboríkom mal asi 45-minútové stretnutie v kaviarni. "Nešlo o nejaké výnimočné rokovanie, bola to len príležitosť vyjasniť si naše pozície medzi štyrmi očami," informoval šéf Wild a prezradil, že Gáborík ho pozýval na tréning: "Povedal som mu nie. Neukážeš mi nič, čo by som o tebe nevedel." Risebrough však večeral s Gáboríkom, jeho mamou, otcom i bratom, u rodiny aj prespal a ráno odcestoval do Viedne.

Trenčiansky rodák nie je prvým Slovákom, za ktorým sa mocný muž klubu vypravil na dlhú cestu. Svojho času sa so Žigmundom Pálffym v Rakúsku stretol vtedajší tréner a generálny manažér NY Islanders Mike Milbury. Slovenský útočník sa ako voľný hráč pred začiatkom sezóny 1998/99 nedohodol na novej zmluve s ostrovanmi a Milbury za ním v októbri pricestoval obetujúc zápas NHL proti Los Angeles, teda zhodou okolností klubu, do ktorého Pálffy o rok neskôr prestúpil

ja ph

Súvisiace články