Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Podľa Hörmanna je Slovensko zaslúžene tretie v skupine

SITA|11. okt 2003 o 08:33

VADUZ 11. októbra (SITA) - Tréner lichtenštajnskej futbalovej reprezentácie Walter Hörmann na piatkovej večernej tlačovej konferencii pred hŕstkou novinárov (sedem slovenských zástupcov médií a štyria domáci) vo Vaduze pripomenul, že v sobotňajšej derniér

e v 7. kvalifikačnej skupine ME 2004 sa chce proti Slovensku rozlúčiť dobrým výkonom. "Slovensko je zaslúžene na treťom mieste v našej skupine. Hrá organizovaný, otvorený a rýchly futbal. Dopredu som vedel, že v sobotu nebudem mať pre žlté karty či zranenia k dispozícii niektorých hráčov - brankára Jehleho, ďalej Gerstera, Martina Stocklasu, či Gigona. Lichtenštajnský futbal veľmi nemôže vyskakovať, z 32 000 obyvateľov mám k dispozícii 25 dobrých hráčov. V sobotu sa budeme snažiť uhrať dobrý výsledok," povedal W. Hörmann a ďalej poznamenal: "Desať postov v zostave mám istých, to posledné miesto zostáva otázne. Rozhodnem sa až tesne pred stretnutím. Boli by sme však optimisti, keby sme chceli proti Slovensku pomýšľať na víťazstvo."

Tréner A-tímu SR Ladislav Jurkemik na TB len krátko zopakoval, že jeho zverenci chcú vo Vaduze ukázať dobrý futbal. "Chceme potvrdiť tretie miesto v tabuľke, myslím si, že sme priviezli do Lichtenštajnska také mužstvo, ktoré má záujem v sobotu vyhrať. Nášho súpera sme nepodcenili už doma, neurobíme tak ani v sobotu. Lichtenštajnský futbal urobil za posledné roky pokroky, vyslovene slabé tímy už v Európe neexistujú," pripomenul Jurkemik. Zápas na štadióne Rheinpark vo Vaduze (začiatok o 20.00 h SELČ) rozhodujú fínski arbitri Jouni Hyytiä (hlavný), Markku Tiensuu, Taavi Sulander (asistenti).


Predpokladané zostavy:

Lichtenštajnsko: Heeb - Telser, Hasler, Michael Stocklasa, Maierhofer - Ritter, M. Beck - Th. Beck, Frick, Burgmeier - D´Elia

Slovensko: König - Zabavník, Varga, B. Labant, V. Labant - Janočko, Sninský, Mintál, Michalík (Leitner) - Sz. Németh, Vittek (Oravec)


Aktuálny stav v 7. skupine:

1. Anglicko 7 6 1 0 14:5 19

2. Turecko 7 6 0 1 17:5 18

3. Slovensko 7 2 1 4 9:9 7

4. Macedónsko 8 1 3 4 11:14 6

5. Lichtenštajnsko 7 0 1 6 2:20 1

Súvisiace články