Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Podhradčania zaostali len o skóre

FK Krásnohorské Podhradie. V mužstve sa stretli mladí i skúsení hráči. (Autor: kcs)
Sportnet|Publikované 26. nov 2014 o 00:00

V jesennej časti aktuálneho piatoligového ročníka sa najviac z gemerských zástupcov darilo Podhradčanom.

V jesennej časti aktuálneho piatoligového ročníka 2014/2015 sa najviac z gemerských zástupcov darilo Podhradčanom a na jeseň skončili na štvrtom mieste. V predohrávke ich však o skóre preskočila Gemerská Poloma, ktorá doma zvíťazila, kým Podhradie v Ďurkove inkasovalo takmer poltucet.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Po odchode Z. Breuera sa pod hrad Krásna Hôrka vrátil skúsený tréner Július Balta, ktorý v Podhradí už pôsobil v čase prinavrátenie mužstva do piatoligovej spoločnosti.

Pod jeho vedením absolvovali piatoligisti jesennú časť, ktorá bola vcelku úspešná. Nakoľko počasie dovolí, predohrávkou jeseň pre Podhradčanov neskončila, ale pokračuje tréningový proces.

V rámci neho si pred týždňom zahrali v Jablonove n/T proti „áčku“ a zdolali ho 4:2 po dvoch góloch Almášiho a po jednom prispeli Fabián a Prónyai. Gro kádra tvorili dorastenci vrátane gólmana Csákóa.

Dome bez straty, vonku bez víťazstva

V domácom prostredí sa Podhradčanom výnimočne darilo, keď nestratili ani bod. Postupne zdolali Ďurkov rozdielom triedy, Košickú Novú Ves, najtesnejším skóre Turňu n/T i Dobšinú v derby, Malú Idu, Gemerskú Hôrku a deklasovali Betliar.

Vonku získali iba dva body po remíze v Sokoľanoch, kde viedli gólom Piatera a v Čečejovciach bodovali gólom Kuzmu, ktorý v záverečnej minúte vyrovnal.

Podľahli v derby v Gemerskej Polome, následne v Ťahanovciach a v Geči inkasovali poltucet,v Kokšove–Bakši takmer toľko a v predohrávke sa z Ďurkova vrátili s päťgólovou nádielkou. Strelecky sa najviac darilo R. Kuzmovi, ktorý dal deväť gólov.

Naopak po jednom gólovom zápise okrem Kúna, Lükőa a Oravca má aj Tomáš Hajduk. Ten dosiahol v zápase s Turňou. Jeho gól bol v dueli jediný a rozhodol o povinnom víťazstve.

„Som rád, že som tento zápas rozhodol, ale mohli sme o tri, štyri bodíky získať i viac. Hlavne zvonku, pretože tam to bolo oproti domácemu plnému bodového zisku veľmi chudobné,“ uviedol T. Hajduk.

Dve zahodené penalty a nedohrané derby

V domácom prostredí odohrali tri derby stretnutia, ktoré vyhrali a to s Dobšinou, Betliarom a Gemerskou Hôrkou.

S Betliarom však zápas trval iba do 51. min., keď sa zranil Vávra a po jeho odchode z hracej plochy už nastal definitívny pokles pod sedem a tak sa derby ani nie po hodine skončilo.

Zaujímavé bolo derby proti Gemerskej Hôrke, kde mali domáci výhodu až dvoch penált. Avšak ani jednu nepremenili. Tej prvej v podaní Almášiho čelil úspešne gólman Szabó Dózsa a druhú po strele Kuzmu vyrazil náhradný brankár Farkaš.

Aj napriek tomu však Podhradčania tento duel vyhrali rozdielom triedy. Do kádra Podhradčanov sa dostali obaja, otec a syn Almášiovci a taktiež si proti sebe zahrali súrodenci Roland Fabián, ktorý hráva za Podhradie a Lukáš Fabián, ktorý nastúpil na post gólmana v drese Betliara.

Zaujímavosťou jesene bol aj fakt, že v derby s Dobšinou hrali Podhradčania proti desiatim, keď bol vylúčený J. Gelda a proti Gemerskej Hôrke taktiež po vylúčení gólmana Dózsu.

kanonier_res.jpg

Kanonier. R. Kuzma dal deväť gólov. Foto: pp

Fakty

Strelci: 9 gólov - R. Kuzma, 7 gólov - Almáši ml., 4 góly - Piater, 3 góly - R. Fabián, 2 góly - Erdöfalvi, 1 gól - Hajduk, Kún, Oravec, Lükő.

Káder: Harhovský, Kerekeš, Jurini, Almáši st., Kiss, Erdöfalvi, Kún, Piater, Hajdúk, Oravec, Lükő, Kardoš, R. Fabián, Š. Dorkin, R. Kuzma, Almáši ml., Kozák, Zubrický, M. Galajda.

kcs

Súvisiace články