Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Pľuščenko privedie krasokorčuliarsku elitu

Črtá sa spolupráca s Milanom Jagnešákom. Hviezdny Jevgenij Pľuščenko (vľavo) so slovenským bobistom. (Autor: archív)
Anna Novotná|12. nov 2016 o 00:00

Ľadová plocha košickej Steel Arény bude patriť jednému z najlepších krasokorčuliarov na svete.

KOŠICE. V Pľuščenkovej šou Pán ľadu sa predvedie víťazka Zimných olympijský hier v Soči Adelina Sotniková, majster sveta Brian Joubert, majster Európy Tomáš Verner, majstri Európy Tatiana Volosazhar – Maxim Trankov a napríklad aj manželský pár Chesnovcov, ktorý už svoje vzdušné majstrovstvo u nás predviedol, no tentoraz sľubujú niečo, čo sme od nich ešte nevideli.

Samozrejme, chýbať nebude ani maďarský huslista Edvin Marton, ktorý s Pľuščenkom pravidelne vystupuje.

Počas pobytu na Slovensku bude mať ruský krasokorčuliar v programe okrem tréningov a vystúpení aj dôležité stretnutie. Črtá sa totiž jeho spolupráca s naším reprezentantom v bobovaní Milanom Jagnešákom, ktorý je aj kandidátom na prezidenta Slovenského olympijského výboru.

Chcú vrátiť športu tvár

Obaja športovci sa zúčastnili na Zimných olympijských hrách v Salt Lake City 2002, Turíne 2006, Vancouveri 2010 a Soči 2014. Ani v jednom z olympijských miest však na seba nikdy osobne nenatrafili.

Stalo sa tak až v októbri tohto roka, keď sa stretli v talianskej Verone, kde sa konala veľká ľadová šou. Spoločných tém na rozhovory mali viacero, jednou z otázok je aj účasť na ďalších olympiádach.

Ani jeden to zatiaľ celkom nepotvrdil, no naznačili, že ak im to zdravie dovolí, uvidíme ich aj v roku 2018 v Pchjongčchangu.

Jevgenija Pľuščenka však zaujal projekt, ktorý sa Milan Jagnešák chystá spustiť. Jeho názov je Vráťme športu tvár a jeho hlavným cieľom je starostlivosť o športovcov, ktorí už skončili s kariérou a potrebujú pomoc pri zaradení do bežného života.

Pľuščenko ho v tejto snahe podporil a počas jeho decembrovej návštevy Slovenska chcú v debatách na túto tému pokračovať.

Súvisiace články