Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Plávanie - finálové výsledky

SITA|31. aug 2004 o 13:17

ATÉNY 31. augusta (SITA) - Súhrn finálových výsledkov na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach:


PLÁVANIE


Muži:

50 m v. sp.: 1. Gary Hall (USA) 21,93, 2. Duje Draganja (Chorv.) 21,94, 3. Roland Mark Schoeman (JAR) 22,02, 4. Stefan Nystrand (Švéd.) 22,08, 5. Jason Lezak (USA) 22,11, 6. Brett Hawke (Austr.) 22,18, 7. Oleksandr Volynec (Ukr.) 22,26, 8. Salim Iles (Alž.)


100 m v. sp.: 1. Pieter van den Hoogenband (Hol.) 48,17, 2. Roland Mark Schoeman (JAR) 48,23, 3. Ian Thorpe (Austr.) 48,56, 4. Ryk Neethling (JAR) 48,63, 5. Filippo Magnini (Tal.) 48,99, 6. Duje Draganja (Chorv.) 49,23, 7. Salim Iles (Alž.) a Andrej Kapralov (Rus.) 49,30


200 m v. sp.: 1. Ian Thorpe (Austr.) 1:44,71, 2. Pieter van den Hoogenband (Hol.) 1:45,23, 3. Michael Phelps (USA) 1:45,32, 4. Klete Keller (USA) 1:46,13, 5. Grant Hackett (Austr.) 1:46,56, 6. Rick Say (Kan.) 1:47,55, 7. Simon Burnett (V. Brit.) 1:48,02, 8. Emiliano Brembilla (Tal.) 1:48,40


400 m v. sp.: 1. Ian Thorpe 3:43,10, 2. Grant Hackett (obaja Austr.) 3:43,36, 3. Klete Keller 3:44,11, 4. Larsen Jensen (obaja USA) 3:46,08, 5. Massimiliano Rosolino (Tal.) 3:46,25, 6. Jurij Prilukov (Rus.) 3:46,69, 7. Spyridon Gianniotis (Gr.) 3:48,77, 8. Takeši Macuda (Jap.) 3:48,96


1500 m v. sp.: 1. Grant Hackett (Austr.) 14:43,40, 2. Larsen Jensen (USA) 14:45,29, 3. David Davies (V. Brit.) 14:45,95, 4. Jurij Prilukov (Rus.) 14:52,48, 5. Spyridon Gianniotis (Gr.) 15:03,69, 6. Graeme Smith (V. Brit.) 15:09,71, 7. Dragos Coman (Rum.) 15:10,21, 8. Craig Stevens (Austr.) 15:13,66


100 m prsia: 1. Kosuke Kitadžima (Jap.) 1:00,08, 2. Brendan Hansen (USA) 1:00,25, 3. Hugues Duboscq (Fr.) 1:00,88, 4. Mark Gangloff (USA) 1:01,17, 5. Vladislav Poljakov (Kaz.) 1:01,34, 6. James Gibson (V. Brit.) 1:01,36, 7. Darren Mew (V. Brit.) 1:01,66, 8. Oleg Lisogor (Ukr.) 1:02,42


200 m prsia: 1. Kosuke Kitadžima (Jap.) 2:09,44, 2. Daniel Gyurta (Maď.) 2:10,80, 3. Brendan Hansen (USA) 2:10,87, 4. Paolo Bossini (Tal.) 2:11,20, 5. Vladislav Poljakov (Kaz.) 2:11,76, 6. Mike Brown (Kan.) 2:11,94, 7. Scott Usher (USA) 2:11,95, Jim Piper (Austr.) - diskvalifikovaný


100 m znak: 1. Aaron Peirsol (USA) 54,06, 2. Markus Rogan (Rak.) 54,35, 3. Tomomi Morita (Jap.) 54,36, 4. Lenny Krayzelburg (USA) 54,38, 5. Matt Welsh (Austr.) 54,52, 6. László Cseh (Maď.) 54,61, 7. Steffen Driesen (Nem.) 54,63, 8. Marco di Carli (Nem.) 55,27,... 27. Ľuboš Križko (SR) 56,62 - nepostúpil z rozplavieb


200 m znak: 1. Aaron Peirsol (USA) 1:54,95, 2. Markus Rogan (Rak.) 1:57,35, 3. Razvan Florea (Rum.) 1:57,56, 4. James Goddard (V. Brit.) 1:57,76, 5. Tomomi Morita (Jap.) 1:58,40, 6. Simon Dufour (Fr.) 1:58,49, 7. Gregor Tait (V. Brit.) 1:59,28, 8. Blaž Medvešek (Slovin.) 2:00,06


100 m mot.: 1. Michael Phelps (USA) 51,25, 2. Ian Crocker (USA) 51,29, 3. Andrij Serdinov (Ukr.) 51,36, 4. Thomas Rupprath (Nem.) 52,27, 5. Igor Marčenko (Rus.) 52,32, 6. Gabriel Mangabeira (Braz.) 52,34, 7. Duje Draganja (Chorv.) 52,46, 8. Geoffrey Huegill (Austr.) 52,56


200 m mot.: 1. Michael Phelps (USA) 1:54,04, 2. Takaši Jamamoto (Jap.) 1:54,56, 3. Stephen Parry (V. Brit.) 1:55,52, 4. Pawel Korzeniowski (Poľ.) 1:56,00, 5. Ioan Gherghel (Rum.) 1:56,10, 6. Wu Peng (Čína) 1:56,28, 7. Nikolaj Skvorcov (Rus.) 1:57,14, 8. Tom Malchow (USA) 1:57,48


200 m pol. pr.: 1. Michael Phelps (USA) 1:57,14, 2. Ryan Lochte (USA) 1:58,78, 3. George Bovell (Trin. a Tob.) 1:58,80, 4. László Cseh (Maď.) 1:58,84, 5. Thiago Pereira (Braz.) 2:00,11, 6. Takahiro Moriová (Jap.) 2:00,60, 7. Vytautas Janusaitis (Lit.) 2:01,28, 8. Jiro Miki (Jap.) 2:02,16

400 m pol. pr.: 1. Michael Phelps 4:08,26 - svetový rekord, 2. Erik Vendt (obaja USA) 4:11,81, 3. Lászlo Cseh (Maď.) 4:12,15, 4. Alessio Boggiatto (Tal.) 4:12,28, 5. Oussama Mellouli (Tunis.) 4:14,49, 6. Ioannis Kokkodis (Gr.) 4:18,60, 7. Jiro Miki (Jap.) 4:19,97, 8. Travis Nederpelt (Austr.) 4:20,08


4x100 m v. sp.: 1. JAR (Roland Mark Schoeman, Lyndon Ferns, Darian Townsend, Ryk Neethling) 3:13,17 (svetový rekord), 2. Holandsko (Johan Kenkhuis, Mitja Zastrow, Klaas-Erik Zwering, Pieter Van Den Hoogenband) 3:14,36, 3. USA (Ian Crocker, Michael Phelps, Neil Walker, Jason Lezak) 3:14,62, 4. Rusko a Taliansko 3:15,75, 6. Austrália 3:15,77, 7. Francúzsko 3:16,23


4x200 m v. sp.: 1. USA (Michael Phelps, Ryan Lochte, Peter Vanderkaay, Klete Keller) 7:07,33, 2. Australia (Grant Hackett, Michael Klim, Nicholas Sprenger, Ian Thorpe) 7:07,46, 3. Taliansko (Emiliano Brembilla, Massimiliano Rosolino, Simone Cercato, Filippo Magnini) 7:11,83, 4. Veľká Británia 7:12,60, 5. Kanada 7:13,33, 6. Nemecko 7:16,51, 7. Francúzsko 7:17,43


4x100 m pol. pr.: 1. USA (Aaron Peirsol, Brendan Hansen, Ian Crocker, Jason Lezak) 3:30,68 (svetový rekord, svetový rekord aj na 100 m znak na prvom úseku - Peirsol 53,45), 2. Nemecko (Steffen Driesen, Jens Kruppa, Thomas Rupprath, Lars Conrad) 3:33,62, 3. Japonsko (Tomomi Morita, Kosuke Kitadžima, Takaši Jamamoto, Jošihiro Okumura) 3:35,22, 4. Rusko 3:35,91, 5. Francúzsko 3:36,57, 6. Ukrajina 3:36,87, 7. Maďarsko 3:37,46, 8. Veľká Británia 3:37,77



Ženy:

50 m v. sp.: 1. Inge de Bruijnová (Hol.) 24,58, 2. Malia Metellová (Fr.) 24,89, 3. Lisbeth Lentonová (Austr.) 24,91, 4. Therese Alshammarová (Švéd.) 24,93, 5. Kara Lynnová Joyceová (USA) 25,00, 6. Michelle Engelsmanová (Austr.) 25,06, 7. Jenny Thompsonová (USA) 25,11, 8. Flavia Cazziolatová (Braz.) 25,20,...17. Martina Moravcová (SR) 25,69 - nepostúpila z rozplavieb


100 m v. sp.: 1. Jodie Henryová (Austr.) 53,84, 2. Inge de Bruijnová (Hol.) 54,16, 3. Natalie Coughlinová (USA) 54,40, 4. Malia Metellová (Fr.) 54,50, 5. Kara Lynnová Joyceová (USA) 54,54, 6. Nery Mantey Niangkouarová (Gr.) 54,81, 7. Martina Moravcová (SR) 55,12, 8. Alena Popčanková (Bielor.) 55,24


200 m v. sp.: 1. Camelia Potecová (Rum.) 1:58,03, 2. Federica Pellegriniová (Tal.) 1:58,22, 3. Solenne Figuesová (Fr.) 1:58,45, 4. Paulina Barzycká (Poľ.) 1:58,62, 5. Franziska van Almsicková (Nem.) 1:58,88, 6. Dana Vollmerová (USA) 1:58,98, 7. Jiaying Pang (Čína) 1:59,16, 8. Josefin Lillhageová (Švéd.) 1:59,20,... 12. Martina Moravcová (SR) 1:59,96 nepostúpila zo semifinále


400 m v. sp.: 1. Laure Manaudouová (Fr.) 4:05,34, 2. Otylia Jedrzejczaková (Poľ.) 4:05,84, 3. Kaitlin Sandenová (USA) 4:06,19, 4. Camelia Potecová (Rum.) 4:06,34, 5. Ai Šibatová (Jap.) 4:07,51, 6. Sačiko Jamadová (Jap.) 4:10,91, 7. Linda Mackenziová (Austr.) 4:10,92, 8. Rebecca Cooková (V. Brit.) 4:11,35


800 m v. sp.: 1. Ai Šibatová (Jap.) 8:24,54, 2. Laure Manaudouová (Fr.) 8:24,96, 3. Diana Munzová (USA) 8:26,61, 4. Kalyn Kellerová (USA) 8:26,97, 5. Erika Villaecijová (Šp.) 8:29,04, 6. Rebecca Cookeová (V. Brit.) 8:29,37, 7. Jana Henkeová (Nem.) 8:33,95, 8. Simona Paduraruová (Rum.) 8:37,02


100 m prsia: 1. Luo Xuejuan (Čína) 1:06,64, 2. Brooke Hansonová (Austr.) 1:07,15, 3. Leisel Jonesová (Austr.) 1:07,16, 4. Amanda Beardová (USA) 1:07,44, 5. Sarah Poewová (Nem.) 1:07,53, 6. Tara Kirková (USA) 1:07,59, 7. Svitlana Bondarenková (Ukr.) 1:08,19, Qi Hui (Čína) - diskvalifikovaná


200 m prsia: 1. Amanda Beardová (USA) 2:23,37, 2. Leisel Jonesová (Austr.) 2:23,60, 3. Anne Polesková (Nem.) 2:25,82, 4. Masami Tanaková (Jap.) 2:25,87, 5. Ágnes Kovácsová (Maď.) 2:26,12, 6. Qi Hui (Čína) 2:26,35, 7. Mirna Jukičová (Rak.) 2:26,36, 8. Brooke Hansonová (Austr.) 2:26,39


100 m znak: 1. Natalie Coughlinová (USA) 1:00,37, 2. Kirsty Coventryová (Zimb.) 1:00,50, 3. Laure Manaudouová (Fr.) 1:00,88, 4. Reiko Nakamurová (Jap.) 1:01,05, 5. Nina Živanevská (Šp.) 1:01,12, 6. Antje Buschschulteová (Nem.) 1:01,39, 7. Louise Oernstedtová (Dán.) 1:01,51, 8. Haley Copová (USA) 1:01,76


200 m znak: 1. Kirsty Coventryová (Zimb.) 2:09,19, 2. Stanislava Komarovová (Rus.) 2:09,72, 3. Reiko Nakamurová (Jap.) a Antje Buschschulteová (Nem.) 2:09,88, 5. Margaret Hoelzerová (USA) 2:10,70, 6. Louise Oernstedtová (Dán.) 2:11,15, 7. Katy Sextonová (V. Brit.) 2:12,11, 8. Aja Terakawová (Jap.) 2:12,90


100 m mot.: 1. Petria Thomasová (Austr.) 57,72, 2. Otylia Jedrzejczaková (Poľ.) 57,84, 3. Inge De Bruijnová (Hol.) 57,99, 4. Jess Schipperová (Austr.) 58,22, 5. Jenny Thompsonová (USA) 58,72, 6. Martina Moravcová (SR) 58,96, 7. Alena Popčanková (Biel.) 59,06, 8. Junko Oniši (Jap.) 59,83


200 m mot.: 1. Otylia Jedrzejczaková (Poľ.) 2:06,05, 2. Petria Thomasová (Austr.) 2:06,36, 3. Juko Nakanišiová (Jap.) 2:08,04, 4. Kaitlin Sandenová (USA) 2:08,18, 5. Felicity Galvezová (Austr.) 2:09,28, 6. Mette Jacobsenová (Dán.) 2:10,01, 7. Paola Cavallinová (Tal.) 2:10,14, 8. Eva Risztovová (Maď.) 2:10,58


200 m pol. pr.: 1. Jana Kločkovová (Ukr.) 2:11,14, 2. Amanda Beardová (USA) 2:11,70, 3. Kirsty Coventryová (Zimb.) 2:12,72, 4. Ágnes Kovácsová (Maď.) 2:13,58, 5. Teresa Rohmannová (Nem.) 2:13,70, 6. Lara Carrollová (Austr.) 2:13,74, 7. Katie Hoffová (USA) 2:13,97, 8. Beatrice Caslaruová (Rum.) 2:15,40


400 m pol. pret.: 1. Jana Kločkovová (Ukr.) 4:34,83, 2. Kaitlin Sandenová (USA) 4:34,95, 3. Georgina Bardachová (Arg.) 4:37,51, 4. Éva Risztovová (Maď.) 4:39,29, 5. Joanna Melová (Braz.) 4:40,00, 6. Nicole Hetzerová (Nem.) 4:40,20, 7. Yoo-Sun Nam (Kór. rep.) 4:50,35, 8. Vasiliki Angelopoulouová (Gr.) 4:50,85


4 x 100 m v. sp.: 1. Austrália (Millsová, Lentonová, Thomasová, Henryová) 3:35,94 - svetový rekord, 2. USA (Lynnová-Joyceová, Coughlinová, Weirová, Thompsonová) 3:36,39, 3. Holandsko (Grootová, Dekkerová, Veldhuisová, DE Bruijnová) 3:37,59, 4. Nemecko 3:37,94, 5. Francúzsko 3:40,23, 6. V. Británia 3:40,82, 7. Švédsko 3:41,22


4x200 m v. sp.: 1. USA (Natalie Coughlinová, Carly Piperová, Dana Vollmerová, Kaitlin Sandenová) 7:53,42 (svetový rekord), 2. Čína (Žu Jingwen, Xu Janwei, Jang Ju, Pang Jiajing) 7:55,97, 3. Nemecko (Franziska van Almsicková, Petra Dallmannová, Antje Buschschulteová, Hannah Stockbauerová) 7:57,35, 4. Austrália 7:57,40, 5. Veľká Británia 7:59,11, 6. Španielsko 8:02,11, 7. Brazília 8:05,29


4x100 m pol. pr.: 1. Austrália (Giaan Rooneyová, Leisel Jonesová, Petria Thomasová, Jodie Henryová) 3:57,32 (svetový rekord), 2. USA (Natalie Coughlinová, Amanda Beardová, Jenny Thompsonová, Kara Lynnová Joyceová) 3:59,12, 3. Nemecko (Antje Buschschulteová, Sarah Poewová, Franziska van Almsicková, Daniela Gotzová) 4:00,72, 4. Čína 4:03,35, 5. Japonsko 4:04,83, 6. Holandsko 4:07,36, 7. Španielsko 4:07,61, Veľká Británia - diskvalifikovaná


Medailová bilancia:

1. USA 12 9 7

2. Austrália 7 6 2

3. Japonsko 3 1 4

4. Holandsko 2 3 2

5. Ukrajina 2 0 1

6. Francúzsko 1 2 3

7. Poľsko 1 2 0

8. JAR 1 1 1

Zimbabwe 1 1 1

10. Čína 1 1 0

11. Rumunsko 1 0 1

12. Rakúsko 0 2 0

13. Nemecko 0 1 4

14. Maďarsko 0 1 1

Taliansko 0 1 1

16. Chorvátsko 0 1 0

Rusko 0 1 0

18. Veľká Británia 0 0 2

19 Argentína 0 0 1

Trinidad a Tobago 0 0 1



bg;kj;ds

Súvisiace články