Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Pivot Petro už vybehol na ihrisko v drese Tatrana

Zápasový debut. Text k foto: Po zranení si A. Petro prvý raz zahral proti Michalovciam. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 8. aug 2012 o 22:00

Hádzanári Tatrana Prešov odohrali prípravné zápasy v zostave aj s navrátilcami po zranení.

Tri turnajové zápasy v skrátenom hracom čase, skôr exhibičného charakteru, tri ďalšie už v riadnom hracom čase, viac–menej na propagáciu hádzanej s regionálnymi výbermi, odohral Tatran Prešov počas predprípravného sústredenia v Nemecku.

PREŠOV. Po návrate čakal na mužstvo trénera Djordja Rašiča desaťdňový blok tvrdej fyzickej prípravy. Na jeho konci prišli na rad aj prípravné zápasy.

Prvý odohral Tatran Prešov na palubovke Mestskej haly v utorok podvečer s extraligovými Michalovcami.

Tatran rolu favorita potvrdil a Zemplínčanov v príprave zdolal 38:25 (25:10). Prešov nastúpil na zápas bez zraneného brankára Jakuba Krupu, rekonvalescenta Romana Drobňáka i bez Radovana Pekára.

Na druhej strane sa v zostave D. Rašiča dosť prekvapujúco objavili zo zranení na sto percent ešte nevystrábení Dajnis Kristopans, Andrej Petro, Tomáš Marušák a na lavičku už zasadol aj skúsený Peter Tumidalský.

Tatran hral proti Michalovciam v zložení: Verkič, Vernarský – Marušák, T. Mažár 1, Hrstka 5, Mi. Urban, Krok 3/1, Radčenko 1, Rábek 6, Tumidalský, Číp 6, Guzy 2, Pejovič 3, Petro 1, Antl 6/2, Sobol 2.

Rašič to šil na novicov

„Treba zdôrazniť, že na prvý zápas nastúpilo mužstvo, dá sa povedať, rovno z tvrdej kondičnej prípravy,“ neopomenul podčiarknuť tréner Tatrana Prešov Djordje Rašič po skončení prípravného duelu s HC winLand Michalovce.

„Hráčom som prízvukoval, že chcem, aby hlavný dôraz kládli na dôraz v obrane, na rýchle protiútoky v troch vlnách. Aj keď doposiaľ mužstvo prevažne naháňalo na určitých úrovniach kondíciu, niečo sme stihli natrénovať aj z herno – taktickej oblasti. Je nevyhnutné v tomto smere pracovať cieľavedome naďalej, pretože máme v tíme troch novicov Rábeka, Petra a Sobola, ktorých je potrebné zapracovať do našich herných systémov. Proti Michalovciam hral prvý polčas jedna zostava, v druhom dostala priestor zase iná. V podstate až na Tumidalského, ktorého plánujem nasadiť do stretnutia s Košicami, sa na ihrisko dostali všetci hráči, ktorých som mal k dispozícii.“

Na ihrisku aj Kristopans, Marušák a Tumidalský

Prekvapením bolo, že po zraneniach do hry zasiahli Kristopans, Petro i Marušák.

„Samozrejme, že na prvý raz som ich nechcel zaťažiť. Najmä pivot Petro potrebuje ešte dlhší čas, aby zo seba mohol vydať zo, na čo naozaj má. Kristopans a Marušák si zahrali zhruba štvrťhodinu, Petro rovnaký čas na začiatku a potom aj na konci súboja s Michalovcami. Skrátka, zaťažovať ich v zápasoch musím postupne. Spomeniem ale aj Rábeka, ktorý je síce zdravotne fit, ale v predchádzajúcom pôsobisku v Nových Zámkoch hral niečo celkom odlišné, ako potrebujeme v Prešove. Tam sa upriamoval predovšetkým na streľbu. V Tatrane však musí brániť aj hráč z kráľovského postu ľavej spojky. Na to si jednoducho musí zvykať. Zatiaľ som s ním celkom spokojný. Rovnako ako s celým prvým prípravný duelom. Hrali sme to, čo sme potrebovali a to isté budem vyžadovať aj v zápase s Košicami. Viac by nás mal už preveriť poľský celok Stal Mielec, ktorý bude naším súperom v Mestskej hale zajtra od 17. hodiny.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.