Pittsburgh deklasoval Philadelphiu 10:3, Vancouver vyhral

Brankár Philadelphia Bryzgalov inkasuje gól od Malkina.
Brankár Philadelphia Bryzgalov inkasuje gól od Malkina. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|19. apr 2012 o 06:38

Ani Philadelphii, ani Los Angeles sa nepodarilo využiť prvé mečbaly a ich súperi znížili stav sérií na 1:3.

BRATISLAVA. Pittsburgh si zachoval postupové nádeje a vo štvrtom zápase vyhral na ľade Philadelphie 10:3. O výsledku rozhodla druhá tretina, ktorú vyhrali hostia 5:0.

Tučniaci síce prehrávali 0:1 i 2:3, ale potom predviedli fantastický 8-gólový uragán a dokonale otočili skóre vyhroteného pennsylvánskeho derby, v ktorom opäť rozhodcovia rozdali viacero osobných trestov. Hetrikom sa na triumfe Pens podieľal center Jordan Staal.

Napriek tomu, že Marián Gáborík zaznamenal v noci dve asistencie, jeho tímu to nepomohlo, na ľade Ottawy prehral 2:3 po predĺžení a séria je vyrovnaná 2:2.

Hokejisti Vancouveru vyhrali na ľade Los Angeles 3:1 a znížili stav série na 1:3. V zápase nastúpil aj Daniel Sedin, ktorý bol doteraz zranený a nahral svojmu bratovi Henrikovi na tretí gól Vancouveru.

Philadelphia - Pittsburgh 3:10 (3:4, 0:5, 0:1) - stav série 3:1

Góly: 2. Giroux, 16. Timonen, 16. Voráček - 4. Malkin, 9. Niskanen, 17. Crosby, 18. Staal, 24. Letang, 28. Staal, 31. Sullivan, 35. Dupuis, 37. Staal, 45. Malkin

Ottawa - New York Rangers 3:2 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0) - (Gáborík 0+2) - stav série 2:2

Góly: 28. Michálek, 38. Gončar, 63. Turris - 1. Stralman, 7. Callahan

Los Angeles - Vancouver 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) - stav série 3:1

Góly: 14. Kopitar - 25. Edler, 29. Bieksa, 46. H.Sedin

Domov»Hokej»NHL»Pittsburgh deklasoval Philadelphiu 10:3, Vancouver vyhral