Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš
Vladimír Weiss bude za porušenie kódexu reprezentanta pykať. (Autor: archív SME - Gabriel Kuchta)
Miloslav Šebela|19. okt 2018 o 17:06

V reprezentácii platí to, čo platí v kluboch.

BRATISLAVA. Dodržiava pokyny trénerov, disciplínu v mužstve, dbá o svoje zdravie, dodržiava životosprávu a časový harmonogram stanovený hlavným trénerom.

Na akciách národného tímu musia futbaloví reprezentanti dodržiavať pravidlá, ktoré sú zhrnuté v štatúte reprezentanta.

Slovenský futbalový zväz ho dal podpísať hráčom prvý raz v roku 2012.

„Nejde o zmluvu, ale o štatút, organizačný poriadok, ktorý si prevezme každý reprezentant, ktorý bude nominovaný do národného mužstva v každej vekovej kategórii,“ vysvetlil prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik pre Nový čas.

„Samozrejme, nie sú v ňom vymedzené len práva a povinnosti reprezentantov, ale aj futbalového zväzu. Je to vážny dokument a chceme, aby sa hráči podľa neho riadili,“ doplnil.

Kozák: Nikdy som nebol pes

Siedmi futbalisti však pri poslednej akcii národného tímu nedodržali pokyny trénera. Namiesto odpočinku vyrazili za zábavou.

To sklamalo trénera Jána Kozáka a rozhodol sa odstúpiť.

Bývalý reprezentant Viktor Pečovský vraví, že pravidlá pri reprezentačných zrazoch sú veľmi podobné tým, aké platia pre hráčov aj v kluboch.

„Je to veľmi podobné, ako keď sme boli na sústredení v rámci klubu. Aj v reprezentácii platilo, že bol daný denný program, kde bolo všetko rozpísané od raňajok, cez tréningy až po večierku,“ opisuje Pečovský, ktorý za Slovensko odohral 35 zápasov a štartoval aj na majstrovstvách Európy 2016.

Neplatí, že by na zrazoch niekto futbalistov kontroloval, ako si kto plní svoje povinnosti. Aj tréner Kozák bol známy tým, že hráčov prehnane nekontroloval.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články