Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Panuje zhoda: Gönci je favorit č. 1

Sportnet|14. aug 2004 o 00:00

V strelectve, odvetví so šiestym najvyšším počtom disciplín na OH (17), rozdajú prvú sadu medailí aténskej olympiády - vzduchová puška žien sa dnes začína už ôsmej nášho času a finále je o desiatej. Renomovaný medzinárodný strelecký magazín Visier ...

V strelectve, odvetví so šiestym najvyšším počtom disciplín na OH (17), rozdajú prvú sadu medailí aténskej olympiády - vzduchová puška žien sa dnes začína už ôsmej nášho času a finále je o desiatej. Renomovaný medzinárodný strelecký magazín Visier nominoval za kandidátku na zlato č. 1 líderku svetového rankingu Rusku Ľubov Galkinovú. Česi však veria 20-ročnej Kateřine Kůrkovej, ktorá je svetovou aj európskou šampiónkou.

Ženy strieľajú zo vzduchovky v základnej časti 40 výstrelov (plus desať vo finále), muži 60 (+10). Tí prídu na rad v pondelok a ich svetový ranking vedie Gönci pred Kórejčanom Cheonom a Maďarom Sidim.

Slovenský strelec Jozef Gönci začína svoj aténsky trojboj v pondelok tromfovou disciplínou. Vo vzduchovej puške ho na zlatú medailu vytipoval nielen americký časopis Sport Illustrated, ale aj magazín Visier.

Tridsaťročný košický rodák nie je svetový rekordér, ale jeho slovenské rekordy v tejto disciplíne sú buď zhodné so svetovým (v základnej časti absolútnych 600), alebo lepšie (s finále 703,4). V streľbe sa totiž za svetové rekordy uznávajú výkony iba z OH, MS alebo kontinentálnych šampionátov. (mo)

Súvisiace články