Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Palín v jeseni neoslnil

Zostane či odíde? J. Gajdoščík chcel hrať s Palínom o vyššie priečky. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 26. nov 2012 o 23:00

Chceli hrať o špicu tabuľky, namiesto toho sa motali v jej strede. Zotrvanie trénera Gajdoščíka je otázne.PALÍN. Sklamaním sa dá nazvať účinkovanie mužstva ŠK Agro Palín počas jesennej časti VI. ligy zemplínskej skupiny.

Klub pred sezónou netajil smelé ambície, chcel sa pohybovať na špici tabuľky a pri troške šťastia zabojovať aj o postup do vyššej súťaže.

Realita je však úplne iná a celok vedený kormidelníkom Jánom Gajdoščíkom prezimuje až na 7. mieste pelotónu.

Palínčania v lete absolvovali kvalitnú prípravu, počas ktorej porážali jedného súpera za druhým. Ani v jednom súboji nenašli premožiteľa, napriek tomu, že nastupovali zväčša proti tímom z vyšších súťaží.

„Príprava nám vyšla, dosahovali sme veľmi dobré výsledky, čo ma však tešilo ešte viac, bola výborná hra mužstva. Vyšiel nám aj vstup do súťaže, porazili sme silné celky Cejkova a Sečoviec. Bolo to na dobrej ceste,“ rozhovoril sa lodivod ŠK Agro.

„Následne sme však podali veľmi slabý výkon v derby v Petrovciach nad Laborcom a tým sme aj odštartovali neúspešnú sériu výsledkov u súperov.“

Prehry o gól

Práve slabá bilancia mužstva na súperových ihriskách odsunula Palín z čelných priečok tabuľky do jej stredných vôd. Vonku v siedmich dueloch získali iba jediný bodík za remízu 1:1 v Lastomíre.

„Musím však povedať, že až v piatich súbojoch vonku sme prehrali 0:1 alebo 1:2. Jedinú prehru o dva góly sme zaznamenali v Čičarovciach. Viackrát sme boli blízko k bodom, no zostali sme s prázdnymi rukami,“ tvrdil J. Gajdoščík.

Dodal, že tesné prehry kolektív ubíjali. „Neviem, čím to bolo, že mužstvo vonku nebodovalo. Možno to bolo tým, že je veľmi mladé. V priebehu jesene postupne skončili ostrieľaní hráči Martin Kaššaj, Tibor Egri a Tomáš Virčík, ktorí už majú niečo odohrané, a práve ich skúsenosti nám vonku chýbali.“

S blížiacim sa koncom jesene strácala hra ŠK Agro svoju tvár a mala ďaleko od tej zo začiatku súťaže.

„Vyvrcholilo to zlým výkonom a výsledkom doma s Parchovanmi v 12. kole, ktorým sme podľahli 1:2. Bolo to naše jediné domáce zaváhanie. Preto sme v tabuľke tam, kde sme. Čakal som lepšie umiestnenie aj väčší počet získaných bodov,“ povedal 44-ročný bývalý výborný futbalista, ktorého mužstvo sklamalo aj v súbojoch v Petrovciach a vo Vinnom.

Neúspešná jeseň dohnala J. Gajdoščíka k zváženiu ďalšieho pôsobenia v Palíne.

„Zobral som si čas na rozmyslenie, ešte neviem, či budem v klube pokračovať. Mal som vyššie ambície, rovnako aj vedenie, chcel som hrať o vyššie priečky,“ uzavrel debatu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.