Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Oslavovať postup chce aj druhá Pača

Strelec O. Šomšák. (Autor: Karol Csobádi)
Sportnet|Publikované 18. dec 2014 o 00:00

V II. triede bude iste zaujímavý boj o postup, keďže okrem lídra jesene Nižnej Slanej má záujem o vyššiu súťaž aj Pača.

V II. triede bude iste zaujímavý boj o postup, keďže okrem lídra jesene Nižnej Slanej má záujem o vyššiu súťaž aj druhá Pača. Stráca pred odvetou iba štyri body.

PAČA. Podobne ako pred rokom, aj teraz sa futbalisti Pače rozlúčili s jeseňou trónením na druhom mieste.

Tú si vlani udržali až do konca a nakoniec sa z postupu radoval Lipovník. Tentoraz však chcú zabojovať o postup. Pača prehrala v jeseni iba jeden zápas a dvakrát stratila body po remíze.

Hráči Pače doma nenašli premožiteľa. Krh. Dl. Lúke nadelili poltucet, s Niž. Slanou poistili vedenie v závere z penalty po vylúčení hosťujúceho gólmana Nemca.

Kečovu nadelili taktiež poltucet, pričom najlepší strelec Šomšák štyrikrát skóroval.

K víťazstvu nad Ml. Brzotín výrazne prispeli hetrikom Šomšák s Bubenčíkom a nad Čoltovom, ktoré nevycestovalo, zvíťazili kontumačne. Vonku prehrali s Kružnou najtesnejším rozdielom po góle Adamca.

V Plešivci oba víťazné góly zaznamenali až päť minút pred záverom zápasu. V Joviciach remízu nepripustil Bubenčík.

V Rakovnici na Lopatov gól dokázal odpovedať Fabián a tak sa zrodila remíza a v Gem. Hôrke opäť remizovali, keď po Šomšákovom vedení Zsóri vyrovnal.

Po jeseni spokojnosť

„Čo sa týka štartu nášho mužstva do nového ročníka 2014/2015 a jeho jesennej časti, musím vysloviť spokojnosť. Podarilo sa nám presvedčiť hráčov aj z vlastných radov, ktorí už súťažne hrať nechceli a ich príchod bol na ihriskách vidieť. Na hosťovanie prišiel aj Šomšák z Krh. Podhradia, ktorý by sa u nás mal rozohrať a ďalej pokračovať v Krh. Podhradí, nakoľko asi 3 roky už nehrával. No podarilo sa zohnať aj cezpoľných hráčov a najmä Roman Bubenčík je oporou v strede poľa. Začalo sa aj s tréningovým procesom aspoň raz týždenne a je ambícia sa stretávať aj cez zimu v telocvični. Dala sa do kopy aj partia ľudí, ktorá sa stará a chce sa starať o mužstvo a taktiež vznikol mládežnícky futbal, o ktorý sa starajú nielen rodičia, ale aj aktívni futbalisti, za čo im patrí vďaka. Čo sa týka hracej plochy, tú máme vo veľmi dobrom stave a myslím si, že celková situácia vo futbale v našej obci je na dobrej úrovni a ambíciou vedenia ako aj mužstva je postúpiť do I. triedy. Zo strany obce sú vytvorené podmienky na to, aby najpopulárnejší šport na svete napredoval, ale všetko to závisí od hráčskeho kádra, kde je však smutné, že na úrovni II. triedy sa hráči kupujú za neúnosné prostriedky a tak sa kladú futbalu prekážky, nakoľko kopa hráčov, ktorí by mohli hrať, stojí, keďže si ich mužstvá nemôžu dovoliť. S výsledkom zimovania na druhom mieste sme vcelku spokojní a v jarnej časti urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní na konci súťaže a mohli oslavovať postup,“ uviedol predseda klubu TJ Sokol Pača Ladislav Zagiba.

Fakty

Strelci: 12 gólov - O. Šomšák, 5 gólov - J. Bocko, 4 góly - R. Bubenčík, 3 góly - R. Adam, 2 góly - J. Gulykáš, M. Lopata, 1 gól - L. Gajdoš, G. Polyák, J. Pisár, R. Dlugoš, J. Liška.

Káder: M. Manko, I. Demján, D. Erm, J. Liška, J. Pisár, G. Polyák, R. Bubenčík, R. Adam, O. Šomšák, R. Zagiba, J. Gyľkáš, J. Bocko, O. Pačay, M. Lopata, R. Dlugoš, J. Sústrik, Ľ. Gajdoš, M. Cmórik, Mil. Zagiba, Mat. Zagiba.

kcs

Súvisiace články