Slovenskí hokejisti prehrali s domácim Fínskom 0:1 gólom Pesonena z 8. minúty.

ONLINE PRENOS

Fínsko - Slovensko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 8. Pesonen (Granlund, Immonen)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov, Olenin (obaja Rus.) - Dahmen (Švéd.), Wilmot (Kan.), 12 855 divákov

Fínsko: Vehanen - Hietanen, Mäenpää, Salmela, Niskala, Väänänen, Järvinen, Kukkonen, Jaakola - J. Jokinen, M. Koivu, V. Filppula - Granlund, Pesonen, Immonen - N. Kapanen, Joensuu, Komarov - Pyörälä, Kontiola, Pihlström

Slovensko: J. Laco - Sekera, Baranka, Graňák, Chára, Starosta, Vydarený, Sersen - Radivojevič, T. Kopecký, Marcel Hossa - L. Hudáček, Surový, Šatan - Tatar, J. Mikúš, Michel Miklík - Marcel Haščák, Bližňák, Bartovič

XXX Brankár Ján Laco je najlepším slovenským hokejistom zápasu, na fínskej strane je najlepším tiež brankár Vehanen.

XXX Skončila sa tretia tretina, Slováci prehrali s Fínskom 0:1.

60. min. Slováci v záverečnom tlaku. Šatan nastreľoval puk, Fíni strelu zblokovali.

59. min. Sekera strieľa, ale Fíni ho blokujú, Laco už na lavičke.

58. min. Slováci v útočnom pásme, domáci nás vytlačili až k Lacovi, naši hokejisti sa neustále tlačia k Vehanenovi.

57. min. Naši pred fínskou bránou, Chára takmer vtlačil Vehanena do bránky, hra je prerušená.

56. min. Slováci konečne v útoku, ale nestrieľame. Fíni si berú puk.

55. min. Fíni v nebezpečnej príležitosti, Laco zasahuje, nevieme získať puk.

54. min. Slováci držia Fínov od Laca, Chára je už na ľade.

53. min. Fíni pri našej bránke, ale Slováci vyhadzujú puk.

52. min. Opäť sa bude vylučovať na našej strane, Chára na trestnej lavici za sekanie.

51. min. Naši sa nedostávajú do príležitostí, puk opäť pre domácich.

50. min. Fíni puk vyvážajú od vlastného brankára, Chára bez hokejky, fínska strela išla mimo brány, Slováci sa oslobodili spod fínskeho tlaku.

49. min. Sekera už na ľade, takmer mal šancu na samostatný nájazd.

48. min. Mäenpää tvrdo vystrelil, Laco vyrazil, ale domáci zostávajú v našom obrannom pásme.

48. min. Fíni začínajú ďalšiu presilovku v útoku, voľný Salmela strieľa, Laco pripravený.

47. min. Slováci nepúšťajú domácich do šancí, Fíni budú hrať niekoľko sekúnd presilovku 5 na 3. Sekera zasiahol Pesonena do tváre.

46. min. Sekera a Miklík vyhadzujú puk až k fínskemu brankárovi.

45. min. Graňák ide opäť na trestnú lavicu za držanie.

44. min. Hossa nestihol vystreliť, Fíni opäť útočia, ale Radivojevič už s pukom.

43. min. Fíni nás zavreli pri brankárovi Lacovi, Pesonen nebezpečne strieľa, v šanci aj Granlund, ale Laco bezpečne chytá.

42. min. Naši bojujú v rohoch, nedostávame sa k bránke, Mäenpää už na ľade, presilovku sme nevyužili.

41. min. Slováci pri Vehanenovi, Kopeckého strelu brankár ustrážil, ale Slovcái stále v útoku.

XXX. Začala sa tretia tretina.

XXX Skončila sa druhá tretina.

40. min. Slováci začali presilovku, ale Sekerova ani Kopeckého strela v bránke neskončila.

39. min. Výborný Chára v obrane, spolu so Sersenom zakladajú akciu, nevystrelil ani Bartovič, ani Bližňák. Budeme hrať presilovku, osem sekúnd v druhej tretine, zvyšok v tretej.

38. min. Hudáček v brejku, ale netrafil bránku.

37. min. Sersena prihráva do útoku, tam však nikto puk nedostihol a Fíni v ďalšej akcii.

36. min. Slováci nevyužili presilovku, Pesonen pred Lacom, ten radšej prikryl puk.

Foto - SITA/AP

35. min. Filppula tečoval Chárovu strelu a Vehanen v pohode chytá.

34. min. Baranka pred bránkou, snažil sa tečovať strelu, Slováci sa tlačia na Vehanena, ale Fíni sa oslobodzujú.

33. min. Slováci vyhrali buly, ale Fíni sa vzápätí oslobodili.

32. min. Slováci budú hrať prvú presilovku, Bartoviča podrazil Pyörälä.

30. min. Jokinen strieľa, ale Laco bol pripravený, Slováci sa oslobodzujú. Graňák je už na ľade. Šatan prihrával pred Vehanena Graňákovi, ale akciu Fíni zmarili.

30. min. Fíni nehrajú presilovku dobre, naši v útočnom pásme, ale puk si berú Fíni.

29. min. Slováci na úvod presilovky vytlačili Fínov k vlastnému brankárovi.

28. min. Fíni v prieniku, ale Slováci berú domácim puk. Baranka začína akciu, Šatan pred Vehanenom, ale brankár rozohráva. Graňák za hákovanie na trestnú lavicu.

27. min. Miklík v dobrom postavení pred Vehanenom, ale v poslednej chvíli ho zblokoval Väänänen.

26. min. Fíni v zakázanom uvoľnení, vhadzuje sa pred Vehanenom.

25. min. Fíni stále pred našou bránou, Jokinen strieľa, Laco pozorný, Slováci už v útoku.

24. min. Haščák vystrelil na Vehanena, ale Fíni okamžite na druhej strane pred Lacom, puk mu vykĺzol, ale len mimo bránky.

23. min. Nebezpečná prihrávka pred Lacovu bránku, Fíni neustále dorážajú, obrovská šanca domácich, Vydarený vytlačil puk spred bránky.

21. min. Fíni začali aktívne, ale Hudáček si vzal puk a Slováci sú vo fínskom obrannom pásme. Niskala zlomil hokejku, Šatan v obrovskej príležitosti po Chárovej strele, ale nedotlačil puk do bránky.

XXX Začala sa druhá tretina.

XXX Prvá tretina sa skončila.

20. min. Fíni na záver tretiny usadení pred brankárom Lacom, ale Slováci sa už ubránia.

20. min. Chára vypálil, ale Vehanenovi puk nevypadol, nemali sme príležitosť na dorážku.

18. min. Mäenpääho strela na Laca, ale Slováci si berú aj so šťastím puk, ďaleko sa nedostali, Fíni začínajú ďalšiu akciu, hra je prerušená, puk sa dotkol ochrannej siete.

18. min. Hostia v útoku, nevieme sa dostať k strele, Fíni už vyvážajú puk.

17. min. Slováci zmarili fínsku akciu, Miklík strieľa z diaľky, ale Vehanen puk nepúšťa.

15. min. Sekera v akcii, Hossa nestihol po Kopeckého strele prísť pred Vehanena, naši sú pri Vehanenovej bránke.

14. min. Slováci sa oslobodzujú z fínskeho tlaku, Haščák ešte pár sekúnd na trestnej lavici.

14. min. Mäenpää strieľa na Laca, Fíni sú usadení v našom obrannom pásme.

13. min. Haščák pôjde za podrazenie na trestnú lavicu.

12. min. Fíni v tlaku pred slovenskou bránou, Chára s Lacom zachraňujú.

11. min. Surový strieľa na Vehanena, ten však puk prikryl.

9. min. Fíni opäť pred Lacom, dve strely na nášho brankára, Slováci vytlačili domácich. Hossa nebezpečne strieľa, ale Vehanen betónom puk vytlačil.

8. min. Slováci však naďalej aktívni, ale Fíni našim berú puk.

8. min. Fíni strácajú puk, Slováci v prečíslení, Radivojevič opäť pred Vehanenom, ale ten je pozorný. Fíni mali mať presilovku, prihnali sa pred Laca a otvárajú skóre.

7. min. Hossa dáva na Radivojeviča pred brankárom Vehanenom, ale Salmela akciu zmaril.

6. min. Vydarený stratil puk, Fíni však príležitosť nevyužil, Slováci sa dostávajú k brankárovi Vehanenovi, ten Haščákovu strelu chytá.

5. min. Surový strieľa tesne po buly, ale Vehanen bol pripravený. Fíni sa presunuli do nášho obranného pásma.

5. min. Radivojevič strieľa od modrej čiary, Slováci už nestihli dokorčuľovať pred Vehanena, ten bezpečne chytá.

4. min. Tlak na nášho brankára Laca, Fíni sa držia v našom obrannom pásme.

3. min. Hudáček vystrelil na fínskeho brankára, ten však dobre zasiahol. Slováci sa držia pri fínskej bráne, brankár Vehanen opäť zasahuje.

1. min. Druhý zápas slovenského tímu sa začal.

XXX - Hokejisti oboch krajín nastupujú na ľad, vypočuli si hymny, všetko je pripravené na zápas.

XXX - Jussi Jokinen má zdravotné problémy, jeho štart ešte Fíni prehodnotia.

XXX - Hymny pred úvodným buly zaspievajú fínski operní umelci Aki Alamikkotervo a Tove Aamanová.

XXX - Slováci na MS s Fínskom sedem duelov v rade prehrali.

XXX - Zmena sa na brankárskom poste, Hamerlíka v bráne nahradil Ján Laco.

XXX - Len jeden gól stačil zverencom trénera Jalonena na víťazstvo nad Bieloruskom (1:0). "Ideálny štart velí zdolať aj Slovákov," hlásia fínske médiá.

XXX - Tím Vladímíra Vůjtka zahral na úvod proti Kanade veľmi dobre, po prehre 2:3 je však bez bodu, pričom by ideálne bolo bodovať aspoň v jednom z prvých troch duelov.

XXX - K dispozícii nebude Michal Handzuš. Útočník San Jose stále nie je zdravotne stopercentne fit (problémy v oblasti panvy). Chýba aj obranca Kudroč, ktorého pre zmenu trápi horná časť tela.

XXX - Do zápasu naopak zasiahne Miroslav Šatan, ktorý bol v sobotu v posteli s menšou virózou.