Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

OH2004: Zemetrasenia pozastavili práce na výstavbe zápasnickej haly pre OH 2004

TASR|11. feb 2003 o 18:05

Atény 11. februára (TASR) - Grécky minister kultúry Evangelos Venizelos informoval domáci parlamentný výbor, že výstavba olympijských športovísk a mediálnych ...

Atény 11. februára (TASR) - Grécky minister kultúry Evangelos Venizelos informoval domáci parlamentný výbor, že výstavba olympijských športovísk a mediálnych centier je pod kontrolou, hoci práce na zápasníckej hale sa pribrzdili. Spomalenie výstavby zápasníckej haly v Ano Liosiy má na svedomí skutočnosť, že v oblasti je zvýšený výskyt zemetrasení.

"Harmonogram prác súvisiacich s výstavbou športovísk a mediálnych centier pre olympijské hry 2004 v Aténach je pod úplnou kontrolou," povedal Venizelos, ktorý zastáva tiež funkciu vrchného olympijského ministra.

Zápasnícka hala sa buduje na okraji zlomovej línie, kde v roku 1999 došlo k veľkému zemetraseniu so 143 obeťami a momentálne v oblasti prebiehajú testy seizmickej činnosti. Venizelos súčasne dodal, že vzpieračská hala v Nikaiy, Medzinárodné vysielacie centrum a hlavné novinárske stredisko sa dostavajú načas.

kš pb

Súvisiace články