Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

OH v Riu de Janeiro budú mať možno až dva olympijské ohne

Takto horel olympijský oheň naposledy na zimnej olympiáde v Soči. V Riu de Janeiro budú horieť možno dva. (Autor: Ilustračné - TASR/AP)
TASR|25. feb 2015 o 17:21

Prezident MOV Thomas Bach priznal, že proti návrhu o dvoch olympijských ohňoch nič nemá.

RIO DE JANEIRO. Olympijské hry v Rio de Janeiro 2016 budú mať možno až dva olympijské ohne. Súčasne by horeli na dvoch rôznych miestach.

Podľa agentúry Reuters to oznámili predstavitelia hostiteľského mesta.

Súčasný plán hovorí o tom, že olympijský oheň bude na štadióne Maracana, ktorý bude dejiskom otváracieho aj záverečného ceremoniálu. A hostiť bude aj finále futbalových turnajov.

Predstavitelia Rio de Janeiro však prišli s návrhom, že oheň by mohol horieť aj na štadióne Niltona Santosa, ktorý privíta atletické podujatia.

"Samozrejme, na Maracane musí byť olympijský oheň. Svoj oheň má ale z histórie aj Olympijský štadión. Takže jediným riešením je mať dva. O ničom zatiaľ nie je definitívne rozhodnuté," skonštatoval riaditeľ ceremoniálov na OH 2016 Leonardo Caetano.

Vedenie Medzinárodného olympijského výboru (MOV) práve tento týždeň monitorovalo stav príprav pred prvými juhoamerickými OH a zasadnutím výkonného výboru.

Prezident MOV Thomas Bach priznal, že nemá nič proti podobným návrhom.

"Úprimne povedané, nikdy som o tom nerozmýšľal. Súhlasím s akýmkoľvek riešením, aby ľudia mohli v meste vidieť olympijský oheň, ktorý im umožňuje cítiť olympijského ducha," uviedol.

Súvisiace články