Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Oceliari budú mať farmu v prvoligovom Humennom

Prezident HC Košice Július Lang. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 10. aug 2018 o 13:45

Hokejové kluby HC Košice a MHK Humenné sa dohodli na spolupráci.

HUMENNÉ. Hokejové kluby HC Košice a MHK Humenné sa dohodli na spolupráci, ktorej hlavný bod je status farmy prvoligistu z Humenného.

Kluby si tak budú môcť počas sezóny vymieňať hráčov, pričom profitovať by z toho mali obe strany.

V prípade záujmu si tak košickí tréneri budú môcť stiahnuť ktoréhokoľvek hráča Humenného, káder prvoligistu naopak obohatí viacero kmeňových hráčov "oceliarov."

"Pôjde o uľahčenie transformačného procesu hráčov medzi juniorkou a mužským hokejom. Zároveň dostanú priestor na rozohranie sa hráči po zraneniach. Pre talentovaných chlapcov z Humenného sa týmto otvorí brána do veľkého sveta hokeja," citovala stránka hokej.sk prezidenta HC Košice Júliusa Langa.

Humenné, ako farma Košičanov, tak nebude môcť postúpiť do najvyššej súťaže, prioritou klubu preto bude výkonnostný progres mladých hráčov a atraktívny herný prejav.

"Z pohľadu kádra máme základnú kostru a počkáme si ešte na dva turnaje, na ktorých sa zúčastnia Košice. Po nich bude jasnejšie, ktorých hráčov nám dokážu ponúknuť. Myslím si však, že káder bude doplnený tak, aby sme dôstojne reprezentovali Humenné v prvej lige," uviedol tréner Milan Staš pre hokej.sk.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.