Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Obrovský slalom v Maribore zrušili, Zuzulová sa na trať nedostala

SITA|15. jan 2011 o 11:51

Slovinskí organizátori pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Maribore museli pre problémy s traťou zrušiť sobotňajší obrovský slalom žien.

MARIBOR. Preteky najprv po odjazdení 25 pretekárok prerušili a snažili sa upraviť zjazdovku v mariborskej časti Pohorje, no po štvrťhodinke sa im to nepodarilo, a tak "obrák" zrušili.

Na trať sa nedostala ani jediná slovenská zástupkyňa v štartovom poli Veronika Zuzulová, ktorej obľúbený slalom by sa mal uskutočniť v nedeľu.

"Dobre, že tieto preteky zrušili, lebo na trati bolo príliš veľa dier a stávala sa príliš nebezpečnou. Pretekárky s vyššími číslami si mohli zlomiť aj nohu," skonštatovala Američanka Lindsey Vonnová.

"Tréneri nám už ráno vraveli, že to dnes naozaj nemá žiadny význam a musí sa to zrušiť. Ja som bola rozhodnutá nejazdiť už pred prerušením,“ pridala názor pre ORF Rakúšanka Marlies Schieldová.

Ako je známe, v Maribore prevláda teplé počasie, v sobotu predpoludním tam namerali 7 stupňov Celzia. Sneh je iba na súťažnej zjazdovke, organizátori sa oň príkladne starali, použili aj chemické prostriedky, ale napokon súboj s prírodou prehrali.

Na čele bola priebežne Nemka Viktoria Rebensburgová. Desiata žena aktuálneho poradia Svetového pohára viedla pred domácou pretekárkou Tinou Mazeovou, tretia bola jej skúsená krajanka a líderka celkového hodnotenia Svetového pohára Maria Rieschová.

Súvisiace články