Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Obhajca titulu padol v Prešove. Skúsený Faron sa rozlúčil s kariérou

Súboj s majstrovskou Prievidzou bol posledným pre blokára Prešova Mateja Farona (druhý sprava). (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 15. dec 2019 o 12:30

Šarišania nedovolili majstrovi uhrať ani set.

Volejbal: VK Mirad PU Prešov - VK OSMOS Prievidza: fotogaléria

15.12.2019

PREŠOV. V 15. kole volejbalovej Edymax extraligy mužov hostili hráči VK MIRAD PU Prešov na palubovke Spojenej školy obhajcu titulu z Prievidze.

Favorizovaní „kohúti“ toho na ihrisku veľa nepredviedli. Herne ožili len v treťom sete. Šarišania podali tímový výkon a zvíťazili 3:0 (21, 13, 24).

Najviac 16 bodov zaznamenal prievidzský smečiar Igor Rehák. Na domácej strane si po 12 bodov pripísali Michal Ščerba, Ivo Mikovčík a Mateusz Śnieżek. Posledný menovaný sa stal najužitočnejším hráčom zápasu.

Chcú, aby sa ich súperi báli

Šarišania bez problémov zvládli duel aj napriek tomu, že to bolo už ich štvrté vystúpenie v priebehu desiatich dní.

„V prvom rade blahoželám chlapcom, máme náročný program. Predošlý zápas vo Svidníku nám výsledkovo nevyšiel. Pár vecí sme si povedali, a tak sa nám uzavrela prvá štvorka. Som rád, že sa potvrdili moje slová o tom, že naša hra ide hore. Je tam viac iskričiek. Ja, a verím, že aj chlapci, sa posnažíme, aby v sme v prvom kole play-off boli tím, ktorého sa budú súperi báť, aby ho nedostali,“ uviedol tréner VK MIRAD PU Erik Digaňa.

Necháva to mladším

Cenné víťazstvo nad Prievidzou bolo posledným vo farbách Prešova pre skúseného 30-ročného blokára Mateja Farona, ktorý sa rozhodol ukončiť aktívnu hráčsku kariéru a prenechať zodpovednosť na sieti mladším kolegom.

„Bola to pekná rozlúčka, keďže sme zdolali majstra 3:0. Doteraz ľutujem stredu proti Svidníku v Bardejove. Chcem sa poďakovať spoluhráčom a celému klubu. Želám chalanom na čele s trénerom Erikom Digaňom len to najlepšie, aby sa dostali čo najďalej a makali na sebe. Nechávam to mladším chalanom, majú predpoklady a hlavne chcú, to je dôležité,“ povedal lúčiaci sa Faron.

Pre klub urobil veľmi veľa

Svoju vďaku potleskom v stoji vyjadrili aj prešovskí fanúšikovia, za ktorých to zhrnul tréner Digaňa.

„Chcel by som poďakovať môjmu kamarátovi, bývalému spoluhráčovi a spolubývajúcemu. Matej nám veľmi pomohol,“ skonštatoval kormidelník.

„V počiatkoch modernej histórie prešovského volejbalu urobil toho strašne veľa. Málokto možno vie, že práve on bol v tíme hráčov, ktorí dostali Prešov do extraligy. On tu bol pri prvom zisku strieborných medailí. Som mu nesmierne vďačný za to, že popri pracovných a rodičovských povinnostiach obetoval svoj čas pre tím a veľmi nám pomohol. S čistým svedomím odovzdáva „žezlo“ Tomášovi Šiketovi, Matúšovi Margicinovi a ďalším mladým blokárom. Týmto mu chcem ešte raz srdečne zablahoželať a popriať všetko najlepšie. Ďakujem, že jeho posledný zápas, ktorý tu hral, dotiahol do víťazného konca. Jeho výkon to značne ovplyvnil,“ dodal Digaňa.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.