Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Obaja zemplínski prvoligisti dnes doma

Sportnet|Publikované 6. nov 2006 o 23:00

Zemplín - Prvá hokejová liga pokračuje bez prestávky v tradičnom tempe dvoch stretnutí na týždeň. Dnes sa obaja zemplínski zástupcovia predstavia v

18. kole na svojom ľade, keď Humenčania privítajú Ružomberok a Trebišov hostí vo východniarskom derby prešovské Lietajúce kone.

Hokejisti spod Vihorlatu odohrali naposledy dve stretnutia na ľade súpera, v oboch prípadoch si zmerali sily s východniarmi a výsledný rezultát bol pre nich rovnako nepriaznivý. V Sp. Novej Vsi i Prešove prehrali 0:6... Pozoruhodná tak je strelecká humenská nemohúcnosť, ktorá trvá už 125 minút, čo je na hokej riadna pauza. Naposledy sa zapísal do streleckej listiny v radoch HKM útočník Michal Karčák, keď skóroval na trebišovskom ľade (15. kolo) v 55. minúte. "Po takýchto výsledkoch sa mi samozrejme nehovorí ľahko. Domáci boli favoritmi a túto úlohu dokonale zvládli, tobôž, keď sme nemali výraznejšie posily z Košíc. Mrzí ma najmä naša koncovka, lebo nestreliť ani gól vo dvoch po sebe idúcich zápasoch psychickú pohodu do kabíny rozhodne nepridá," mienil Vladimír Svitek, ktorý mal v naposledy v kádri aj tri nové mená - Grega, Klimek a Findura. "V prvých dvoch prípadoch sa jedná o košických juniorov, Mišo Findura prišiel zo Spišskej Novej Vsi. Je to nevysoký pravý krídelník, rýchly korčuliar, dobrý v práci s hokejkou. V minulej sezóne mal peknú bodovú bilanciu a verím, že sa uchytí aj u nás," konštatoval kormidelník HKM Humenné, ktorý si dnes nepripúšťa proti Ružomberku nič iné, ako víťazstvo. "Potrebujeme bodovať naplno, aby strata na desiate miesto nenarástla. Súpera nesmieme podceniť, vie byť nepríjemný, no rozhodne je v našich silách, poraziť ho," dodal Vladimír Svitek.

Oveľa ťažšiu úlohu než Humenčania budú mať dnes Trebišovčania, ktorí hostia Prešov, teda celok, ktorý v piatok nadelil práve tím spod Vihorlatu poltucet. Pôjde o prvý vzájomný zápas v sezóne medzi týmito klubmi, no aj bez toho platí, že jasným favoritom je momentálne už v tabuľke piaty Prešov. Dokážu zverenci trénera Branislava Kohutiara pripraviť prekvapenie na účet Lietajúcich koní?

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.