Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

O 2 dni sa začnú ME vo futbale

Sportnet|10. jún 2004 o 00:00

Lisabonskí lekári budú štrajkovať

LISABON - Takmer zároveň s úvodnými zápasmi ME sa v pondelok začne štrajk lekárov v troch najväčších lisabonských nemocniciach. Štrajk pre víkendové nadčasy by mal trvať päť dní. Hovorca lekárskej únie povedal, že pohotovostné služby budú fungovať aj napriek výluke. (sita)

Portugalci svojim veria

LISABON - Takmer tretina Portugalčanov je presvedčená, že ich futbalová reprezentácia sa dostane na blížiacich sa ME až do finále. Ďalších necelých 30 percent verí, že zverenci trénera Luiza Felipe Scolariho sa dostanú "aspoň" do semifinále. Pätnásť percent opýtaných sú skeptici a tvrdia, že usporiadateľská krajina nepostúpi ani zo základnej skupiny, v ktorej sa Portugalsko stretne s Gréckom, Španielskom a Ruskom. Anketu medzi 1036 Portugalčanmi zorganizovalo rádio Renascenca, magazín Expresso a televízia SIC. (sita)

Taliani eliminovali skupinu chuligánov

MILÁNO - Talianska polícia zatkla skupinu futbalových chuligánov, ktorí vyčíňali už po marcovom ligovom zápase Serie A na rímskom Olympijskom štadióne a boli dôvodne podozriví, že plánujú narušiť priebeh kontinentálneho šampionátu 2004 v Portugalsku. O akcii talianskych orgánov informovala Gazzeta dello Sport. Policajný šéf Nicola Falvella povedal, že skupina šestnástich "skalných priaznivcov" dvoch rímskych klubov AS a Lazio opakovane podnecovala a verbovala fanúšikov na odchod do Portugalska, kde chceli vyzývať na vzájomné potýčky priaznivcov ostatných účastníkov EURO. Zatknutým v prípade dokázania viny hrozia tresty odňatia slobody až na 15 rokov. (tasr)

Súvisiace články