Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Nový tréner trebišovských futbalistov chce nadviazať na prácu predchodcu

Tiež sa zapojil do prípravy. Denis Barát má v Slavoji hosťovanie iba do konca mesiaca. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 20. jan 2015 o 23:00

Trebišov začal prípravu, nový tréner chce do tímu zapracovať odchovancov. Novou tvárou Vasilko.TREBIŠOV. Aj druhý zemplínsky zástupca vo futbalovej DOXXbet lige skupine Východ začal odkrajovať zo zimnej prípravy.

Štyri dni po štarte Michalovčanov sa do „roboty“ pustili i trebišovskí hráči.

V Mestskej športovej hale absolvovali v pondelok podvečer prvú tréningovú jednotku, ktorú už viedol nový hlavný tréner Martin Uporský.

Na úvod chýbali viacerí z jesenného kádra, neobjavil sa ani jeden legionár.

Je to pre neho pocta

Na palubovku trebišovskej haly vybehlo predvčerom spolu štrnásť futbalistov.

„Z tých skúsenejších chýbali Marek Olah či Igor Dragula, ktorí mali pracovné povinnosti, keďže my nie sme profesionáli, chlapci hrajú futbal len popri zamestnaní. Trénovať budeme každý deň, počas tohto týždňa sa zameriame na vytrvalosť, neďaleký park budeme striedať s halou. Hlavným cieľom v príprave je nabrať kondíciu, čo sa týka hernej stránky, tak rád by som nadviazal na prácu svojho predchodcu Vladimíra Rusnáka mladšieho, ktorého si veľmi vážim, hoci tie výsledky neboli také, aké by mali byť, ale hra bola solídna. A tiež by som počas tejto prestávky rád zapracoval do mužstva vlastných odchovancov,“ uviedol M. Uporský.

V úlohe hlavného kouča bude v druhej lige pôsobiť vôbec prvýkrát.

„Je to pre mňa pocta, poznám tunajšie pomery a budem sa snažiť pracovať najlepšie ako viem, až čas ukáže, či sme sa vydali správnou cestou,“ vyjadril sa 46-ročný tréner, ktorý sa s klubom dohodol na spolupráci do konca sezóny.

Vráti sa Capko?

M. Uporský uvidí svojich zverencov premiérovo v zápasovej akcii už túto sobotu, keď sa mužstvo predstaví na ihrisku treťoligových Lipian.

Príležitosť určite dá domácim hráčom, ktorí pribudli buď z dorastu alebo sa vrátili z hosťovania.

„Z Michalian sme stiahli dvojicu Marek Juhás a Jakub Štuň, z dorasteneckého celku pribudli Kristián Hirko, Vlastimil Pačuta, Jakub Magnes či Dávid Hvasta, ale šancu dáme i ďalším. Budeme sa obzerať aj po iných hráčoch, avšak bol by som rád, ak by gro tímu pozostávalo z našich vlastných odchovancov, na ktorých chceme stavať,“ pokračoval kormidelník Slavoja.

Na úvodnom tréningu mal aj jednu novú tvár – Petra Vasilka z Vranova nad Topľou.

„Je to mladý chlapec, ktorý má za sebou aj pôsobenie v Liberci a nedávno bol na skúške v Banskej Bystrici. Okrem neho nechýbal ani brankár Denis Barát, ale neobjavil sa žiadny z legionárov. V ich prípade je všetko otvorené.“

M. Uporský, ktorý má v Trebišove už niekoľko rokov pod palcom brankárov, zatiaľ pracuje bez asistenta.

„Bol by som rád, ak by sa do mužstva vrátil Jaro Capko, veľmi by nám pomohol aj na ihrisku, lebo je to veľká osobnosť.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.