Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nový futbalový štadión budú mať aj Košice, kapacita má byť 9-tisíc miest

Futbalisti Košíc by o dva roky mali hrávať už na novom štadióne. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 26. nov 2015 o 09:46

Výstavba by mala stáť približne 15 miliónov eur, z ktorých 4 milióny získalo mesto od Slovenského futbalového zväzu.

KOŠICE. Stavenisko, na ktorom vyrastie nový futbalový štadión v Košiciach, odovzdali v stredu dodávateľom stavby.

Prvým krokom bude archeologický prieskum, po ktorom bude nasledovať výkop základov futbalovej arény. Na novom štadióne s kapacitou 9080 divákov by sa prvýkrát malo hrať v sezóne 2017/2018. Informoval o tom denník Košice:dnes.

Výstavba nového štadióna by mala stáť približne 15 miliónov eur, z ktorých 4 milióny získalo mesto od Slovenského futbalového zväzu.

"S výstavbou sme začali a všetci zainteresovaní urobia všetko pre to, aby bolo možné na novom futbalovom štadióne hrať zápasy v sezóne 2017/2018," uviedla hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová.

Akciová spoločnosť Košická futbalová aréna (KFA) vznikla v septembri minulého roku, pričom mesto Košice je majoritným akcionárom s podielom 85 percent, 15 percent akcií má súkromný futbalový klub MFK Košice. Predsedom predstavenstva spoločnosti je viceprimátor Martin Petruško.

Mesto prenajalo spoločnosti KFA pozemky s rozlohou vyše 80-tisíc štvorcových metrov na výstavbu viacúčelového areálu a štadióna. Mesto na stavbu štadióna získalo aj bezúročný úver osem miliónov eur so splatnosťou desať rokov.

Výstavba by mala trvať približne dva roky. Košická futbalová aréna vyrastie vo Všešportovom areáli medzi budovami obchodného centra Mercury Market, Cassosportom a Blšákom.

Trávnik futbalového štadióna, ktorý bude spĺňať podmienky UEFA, bude vyhrievaný. Parkovisko, ktoré bude súčasťou výstavby, bude mať kapacitu 270 miest.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.