Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Nový futbalový ročník štartuje na Gemeri aj v 5. lige

Sportnet|Publikované 6. aug 2014 o 00:00

Uplynulý víkend sa nová sezóna začala pre futbalistov štvrtoligovej Rožňavy. Pre ďalšie kluby sa začne o pár dní.

Uplynulý víkend sa nová sezóna začala pre futbalistov štvrtoligovej Rožňavy. Pre ďalšie kluby sa začne o pár dní, druhý augustový víkend.

ROŽŇAVA. SP MFK čakajú v tomto týždni hneď dva zápasy. V stredu podvečer hostia Šacu a v nedeľu cestujú do Čane.

V V. lige Košicko–gemerskej sa oproti minulej sezóne, čo sa týka počtu gemerských zástupcov, nezmenilo nič. Gemerská Poloma, Krh. Podhradie i Gemerská Hôrka si miesto zabezpečili už počas sezóny.

Vzhľadom na reorganizáciu súťaží boli Betliar a Dobšiná trochu v neistote, ale nakoniec dopadlo všetko v ich prospech. Určite pomohlo aj to, že z okresnej I. triedy nakoniec do V. ligy nepostúpil nikto.

Do nového ročníka ako prví vkročia futbalisti Krh. Podhradia pod vedením staronového a skúseného trénera J. Baltu. Vo zvyčajnom termíne v sobotu privítajú doma Ďurkov. Betliar bude v nedeľu ráno cestovať do Geče, kde sa zápas začína o 10.45 hod.

Zvyšné mužstvá budú hrať v nedeľu podvečer. Minuloročný víťaz Gemerská Poloma cestuje do Ťahanoviec, Gemerská Hôrka do Kokšova–Bakše. Výhodu domáceho prostredia bude mať Dobšiná, už niekoľko týždňov pod vedením nového trénera Š. Kossutha. Hostiť bude nováčika súťaže z Čečejoviec.

V I. triede bude na programe sedem zápasov. Všetky sa odohrajú v nedeľu. Už o 10.30 hod. začne zápas Rudná – Hrhov. Podvečer o 16.30 hod. prídu na rad ďalšie, Dedinky – Rož. Bystré, Vlachovo – Krh. Dlhá Lúka, Drnava – Dlhá Ves, Honce – Lipovník, Bohúňovo – Jablonov n/T, Vyšná Slaná – Štítnik. Výnimku z hracích časov má už spomínaná Rudná, v sobotu budú hrať domáce zápasy Dlhá Ves a Štítnik.

Pomaly sa rozrastá počet gemerských mužstiev aj v krajskej súťaži dorastencov. K Drnave pribudlo v minulej sezóne Krh. Podhradie, v tejto sezóne to bude Hrhov. Záujem o III. ligu Košicko-gemerskú mali aj dorastenci SP MFK Rožňava, no nepodarilo sa to realizovať. Hrať teda budú v okresnej súťaži.

Drnava aj Hrhov budú svoje domáce zápasy hrávať v sobotu v úr. hracom čase dospelých. V prvom kole začnú doma, Drnava privíta Čaňu, Hrhov bude hostiť Krásnu. Doma otvorí súťaž aj Krh. Podhradie, ktoré bude hrávať v nedeľu o 10.30 hod. Sily si zmerajú so Šacou.

Aj v žiackej II. lige už nebude len jeden zástupca z ObFZ Rožňava. K SP MFK Rožňava sa pridá FA Dovaj Rožňava. SP MFK bude hrať v skupine A a v sobotu v 1. kole bude cestovať do Buzice, FA Dovaj dostal miesto v skupine C a v premiére bude cestovať do Starej Ľubovne.

Vzhľadom na počet účastníkov sa okresná II. trieda rozbehne až 24. augusta a mládežnícke súťaže až v priebehu septembra.

Súvisiace články