Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Novák strelil svoj prvý prešovský gól

Ján Novák. Konečne to kanonierovi v koncovke vyšlo. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 16. apr 2013 o 22:00

Futbalistom Tatranu Prešov sa po takmer roku podarilo dať viac než dva góly v jednom zápase.

Keď vlani začiatkom mája futbalisti Tatranu Prešov rozdrvili Dunajskú Stredu 4:0, určite vtedy nik netušil, že bude tak dlho trvať, kým zeleno–bieli strelia v jednom zápase viac než dva góly. Po takmer roku sa im to konečne podarilo proti Ružomberku. Dalo sa čakať, že po suchotách, ktoré sa vkradli do radov východniarov v tomto roku, si to nejaký súper už musí odskákať. Stalo sa. Obetným baránkom zdupľovanej túžby boli Liptáci. Síce ich domáci nerozniesli na kopytách, ale i tak si to hostia odskákali. Nuž, neraz sa proti tímu, čo je namočený do boja o záchranu, hrá ťažko aj celkom, čo sú v tabuľke na tom neporovnateľne lepšie.

PREŠOV. Avšak ruku na srdce: Výsledok mohol byť aj celkom iný a dokonca po víťazstve či minimálne remíze mohla poškuľovať za istých okolností i Ruža.

Stačí si spomenú na vynikajúce zákroky brankára Diviša pri šanciach Zreľáka, ale i tak viac streleckej aktivity bolo rozhodne na kopačkách a hlavách hostiteľov.

Tréner hostí Šimčo sa v záverečných minútach aj zlostil, lebo po tom, čo vyčerpal kvótu striedaní, sa zranil Ďubek, jeden z najlepších hráčov jeho tímu, a tak snaha o obrat bola vzhľadom na početné oslabenie definitívne pochovaná. Našťastie pre domácich.

A práve vtedy sa blysol málo vídaným gólom Ján Novák, ktorý loptu z uhla a „nenormálnej“ streleckej pozície zakrútil tak, že tá na prekvapenie všetkých a hlavne inak výborného gólmana Zicha, ktorý svoj tím predtým viackrát podržal, skončila v sieti.

Nuž, potvrdilo sa pravidlo, že ak má hráč svoj deň, tak dá gól aj zo šatne. Pritom však tento vychýrený kanonier niekoľkokrát predtým minul cieľ aj z oveľa výhodnejších pozícií. Predsa mu však bolo napokon dopriate skórovať a pripísať si tak svoj debutový zásah v drese Tatranu.

„Mal som dosť šancí v tomto stretnutí a som šťastný, že som svoj pôst konečne pretrhol. Verím, že sa týmto gólom už uchytím a bude mi to tam padať pravidelne,“ rozhovoril sa po stretnutí naradostený J. Novák.

Hoci možno v jeho prípade hovoriť i o šťastí, že to tak nevšedne vycifroval, predsa práve pripraveným šťastena zvykne priať. On jej išiel jednoznačne v ústrety.

„Neberiem to tak, že som si to zaslúžil ja, ale celý tím. Konečne sme potrebovali vyhrať, lebo boj o záchranu je nepríjemne blízko. A domnievam sa, že o udržanie sa hrá práve tak ako dnes.“

Na podobný zásah si nepamätá

Tri body sa nerodili ľahko, lebo iba v úvode a samom závere bol súper „mäkší, ale celkovo sa nepoddával pre nič, za nič. Najmä po tom, čo vyrovnal, to vyzeralo s nádejami Prešovčanov všakovako, len nie dobre. Našťastie sa otriasli pomerne skoro a nenechali si nervák na finiš.

„Už v šatni cez prestávku sme si hovorili, že treba pokračovať v nátlakovom futbale. Keď Ružomberčania dali gól, tak nás to zaskočilo, ale bolo dobre, že sme ešte dokázali pridať dva zásahy. A či sme pochybovali o tom, či vôbec už niekedy vyhráme? To nie, lebo keď sa chceme udržať medzi elitou, tak to bez toho nejde. Ideme od zápasu k zápasu a myslíme na body,“ dodal hráč, ktorý posilnil Šarišanov tesne pred začiatkom jarnej časti a správne strelky si obul až v siedmom štarte za Prešov.

Na hráča, ktorého sprevádzala príznačná povesť zakončovateľa, to bola dosť dlhá absencia v listine strelcov, ale nepoddával sa tomu. Bojoval na doraz, už predtým, ako skóroval, sa zopárkrát blysol individuálnymi akciami, prešprintovaním protihráčov a častými streleckými pokusmi. Ako videl ten najvydarenejší, ktorý našiel cieľ?

„Nepamätám si na podobný gól, v tomto prípade hral vietor hlavnú rolu. Z tutoviek som nedal, z ničoho som trafil. Tak to chodí,“ podotkol borec, ktorý sa predtým naposledy v koncovke presadil ešte vo farbách Košíc v poslednom jesennom kole začiatkom decembra lanského roka proti Banskej Bystrici pod Urpínom.

Zaujímalo nás i to, či sa na sklonku uplynulého týždňa hovorilo medzi hráčmi o prípadnej trénerskej výmene. Vraj nie.

„My k tomu nemáme čo povedať. Kormidelník nám nič ani nenaznačil, celý týždeň sme sa venovali príprave na tento dôležitý zápas.“

Určite si Prešovčania hovorili: Teraz alebo nikdy! A boli radi, že to zvládli.

„Chvalabohu to vyšlo a máme prvé tri body v odvete. Dosiaľ sme neraz nemali šťastie a bolo by načase, keby sa to už nadobro otočilo v náš prospech,“ dodal Ján Novák, ktorý ešte poznamenal, že rád zaplatí do tímovej kasy príslušnú taxu za svoj prvý prešovský gól.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.