Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Novák cíti streleckú formu i pred Trnavou

Pri streľbe. Pozor! Páli kanonier MFK Košice Ján Novák. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 22. máj 2009 o 22:00

Košičania dnes v šlágri 31. kola futbalovej Corgoň ligy privítajú o 17.30 hod. tretiu Trnavu. Pre fanúšikov bude vystavený pohár a pripravená je i menšia slávnosť.KOŠICE. Po vydarenom finálovom zápase Slovenského pohára pricestovala výprava MFK do Košíc vo štvrtok o 3.15 ráno. Popoludní už hráči zarezávali na tréningu. Dnes o 17.30 hod. privítajú Spartak Trnava.

Príjemná cesta

Už dávno Košičanom tak rýchlo neubiehala cesta ako v stredu v noci po víťaznom návrate zo Senca. "Veľmi príjemná cesta. Všetci sa tešili z víťaznej trofeje. Trochu sme si zaspievali v autobuse. Stále dookola sme si v autobuse púšťali koncert skupiny Team. Trochu sme si i my zaspievali a na druhý deň to bolo poznať na hlase," zasmial sa Ján Novák.

Žlto-modrí mali v uplynulých dňoch nahustený program zápasov, do toho prišli menšie oslavy zisku Slovenského pohára, no kanonier MFK sa neobáva, že by sa to mohlo odzrkadliť na výkone Košíc. "Do zápasu budeme určite všetci fit a dobre pripravení. Napokon Trnava tiež hrala v stredu stretnutie," usmial sa Ján Novák. Vzájomná bilancia oboch tímov je v tejto sezóne vzácne vyrovnaná. Obe mužstvá vyhrali svoje domáce stretnutia zhodne 2:1. "V sobotu predpokladám taktiež ťažký a vyrovnaý duel. Verím, že s úspešným koncom pre nás. Keby bolo aj do tretice 2:1, nebol by som proti."

Skóruje i do tretice?

V oboch spomínaných stretnutiach strelil Ján Novák po góle. Kým v Čermeli pomohol k trom bodom, v Trnave nestačil ani na jeden. Nechal si nejaký i na tretí vzájomný duel? "Neviem, to vám poviem v sobotu po zápase. Je jedno, kto strelí gól, dôležité je, aby sme vyhrali. Na druhej strane dúfam, že som nevystrieľal všetok pušný prach." Po vlaňajšej vydarenej sezóne, v ktorej odchovanec trebišovského futbalu získal korunu najlepšieho strelca Corgoň ligy, sa Novákovi darí strelecky i v prebiehajúcom ročníku. Veď v lige strelil 10 gólov a v Slovenskom pohári pridal ďalších šesť presných zásahov. Najmä v posledných stretnutiach mu to začalo pekne sypať. "Cítim dobrú streleckú formu. Chlapci ma zásobujú peknými prihrávkami, dostávam od nich dobré lopty, a potom je už len na mne, aby som skóroval. Stále však cítim rezervy. Mal by som šance častejšie premieňať."

Zlatý odznak Kánásymu

Zisk cennej trofeje by sa mohol odzrkadliť aj na dnešnej návšteve. Hráči veria, že do Čermeľa by si mohlo nájsť cestu viac fanúšikov. "S Trnavou sú vždy dobré zápasy, či už doma, alebo vonku. Verím, že diváci viac zaplnia štadión a prídu nás povzbudiť," dodal J. Novák. Fanúšikovia, ktorí zavítajú na štadión Lokomotívy, sa budú môcť pokochať vystavenou trofejou. Počas zápasu bude pred hlavnou tribúnou vystavený Slovenský pohár, ktorý v stredu v Senci získali hráči MFK.

Naplánovaná je však ešte jedna veľmi milá slávnosť. Bývalý výborný futbalista Július Kánássy oslávi v pondelok 75. narodeniny a pri tejto súvislosti mu pred zápasom odovzdajú Zlatý odznak Slovenského futbalového zväzu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.