Nóri stratili šancu na postup, s Dánskom prehrali 1:4

Hokejisti Dánska oslavujú prvý triumf na turnaji.
Hokejisti Dánska oslavujú prvý triumf na turnaji. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. máj 2015 o 20:18

Hokejisti Dánska si na turnaji pripísali prvé víťazstvo. Nóri pred svojim posledným zápasom v skupine strácajú na posledné postupové miesto štyri body.

MS v ľadovom hokeji v Česku - B-skupina:

Dánsko - Nórsko 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 2. N. Jensen (Poulsen), 20. Nielsen (Jakobsen, Madsen), 34. Storm (Jesper Jensen, Nielsen), 52. Jakobsen (Hardt, Madsen) - 4. K.A. Olimb (Rosseli Olsen, Bonsaksen)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rantala (Fín.), Gofman (Rus.) - Lederer (ČR), Schrader (Nem.), 7316 divákov

Dánsko: Dahm - Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, M. Lauridsen, Bödker - Madsen, Jakobsen, Hardt - O. Bjorkstrand, J. Jensen, P. Bjorkstrand - M. Poulsen, Green, Storm - Hansen, A. Poulsen, Starkov - N. Jensen

Nórsko: Haugen - Holös, Tollefsen, Nörstebö, Trygg, Bonsaksen, Sörvik, Ödegaard - M. Olimb, Ask, Thoresen - Rosseli Olsen, K.A. Olimb, Martinsen - Forsberg, Bastiansen, Trettenes - Röymark, Stene, Roest - Dahlström

OSTRAVA. Dánska hokejová reprezentácia si na svoje konto pripísala prvé víťazstvo na 79. majstrovstvách sveta v Česku. V sobotu večer v zápase ostravskej B-skupiny zdolala v ČEZ aréne výber Nórska 4:1.

Dáni neboli v zápase dvoch severských tímov strelecky aktívnejší, ale efektívnejší.

Na presný zásah Jensena z 2. minúty síce vzápätí odpovedal Ken André Olimb, ale ešte pred prvom sirénou upravil Nielsen v presilovke na 2:1.

Tretí gól dánskeho mužstva pridal tiež v početnej výhode v 34. minúte Storm. V tretej časti upravil Jakobsen na 4:1. Nórsko necelých päť minút pred koncom pristúpilo k power-play, ale skóre sa už nezmenilo.

Nóri sú v tabuľke B-skupiny so ziskom šiestich bodov na šiestom mieste. Dáni majú o dva body menej a sú na 7. pozícii. Bezbodové Slovinsko na 8. priečke pravdepodobne čaká zostup do A-skupiny I. divízie MS.

/zdroj: iihfworlds2015.com/

Morten Green, kapitán Dánska: "Mali sme súpera pod kontrolou. Počas šiestich či siedmich minút druhej tretiny nás Nóri zovreli, ale ináč sme ich pokryli, najmä ich talentovanú prvú lajnu. Myslím si, že sme hrali počas turnaja dobre, no až dnes sme to pretavili v jednoznačné víťazstvo."

Ken Andre Olimb, autor jedného gólu Nórska: "Je to v keli. Vedeli sme, že potrebujeme minimálne jeden bod, aby sme si zachovali šancu na postup, Dáni však boli dnes o trochu lepší ako my. Zrejme trochu viac chceli a prejavilo sa to na výsledku. Momentálne sa cítime skutočne zle."

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nóri stratili šancu na postup, s Dánskom prehrali 1:4