Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

NHL: Demitra v St. Louis ako tovar za Pecu alebo Lindrosa

TASR|3. jún 2001 o 14:43

St. Louis 3. júna (TASR) - Slovenského hokejového útočníka Pavla Demitru, ktorému sa v uplynulej sezóne v drese St. Louis Blues nedarilo podľa predstáv ...

St. Louis 3. júna (TASR) - Slovenského hokejového útočníka Pavla Demitru, ktorému sa v uplynulej sezóne v drese St. Louis Blues nedarilo podľa predstáv vedenia klubu, pravdepodobne čaká prestup do iného klubu. Od výmeny jeho krajana centra Michala Handzuša do Phoenixu sa klub bluesmanov snaží získať kvalitnú posilu na post stredného útočníka a podľa miestnych médií by práve Demitra mal poslúžiť na jeho získanie.

Už dávnejšie sa objavovali úvahy o výmene dubnického rodáka za centra a voľného hráča Buffala Sabres Michaela Pecu, o ktorého je však v NHL enormný záujem a preto sa najnovšie Demitrovo meno spomína aj v súvislosti s alternatívou, že by sa klub usiloval získať bývalého obrovitého kapitána Philadelphie Flyers Erica Lindrosa. Miestny publicista Jeff Gordon vo svojej úvahe uvádza: "Ak by mal klub obetovať za Lindrosa jednu zo svojich opôr, určite by to nemal byť Keith Tkachuk. Využiť na výmenu Demitru, by však malo zmysel."

V St. Louis ešte na začiatku sezóny zmluvne pôsobilo 6 slovenských hokejistov. Po výmenách Petra Smreka do NY Rangers a Michala Handzuša a Ladislava Nagya do Phoenixu, je už takmer istý aj odchod Ľuboša Bartečka a pravdepodobný Pavla Demitru. V nasledujúcej sezóne by tak dres s modrou notou obliekal iba jediný Slovák z pôvodnej enklávy obranca Jaroslav Obšut.

Súvisiace články