Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

NHL: Demitra bol v decembri podľa USA Today najúdernejším hráčom profiligy

TASR|8. jan 2001 o 12:01

New York 8. januára (TASR) - Slovenský hokejový útočník St. Louis Blues Pavol Demitra získal za svoje výkony v NHL v mesiaci december ocenenie "Impact Player". Každý mesiac ho udeľuje renomovaný zámorský denník USA Today vychádzajúc zo záznamov športovej

štatistickej kancelárie Elias Sports Bureau najúdernejšiemu hráčovi zámorskej superligy.

Ocenenie sa prisudzuje na základe hodnotenia viacerých herných faktorov prihliadajúc na post hráča. V prípade útočníkov sú hlavnými kritériami góly, asistencie, strely na bránku, v hodnotení obrancov rozhoduje predovšetkým plus-mínus štatistika a brankári si zlepšujú index priemerom inkasovaných gólov na zápas, percentuálnou úspešnosťou zákrokov a pomerom víťazstiev a prehier.

Demitra sa v novom ročníku stal už druhým hráčom Blues, ktorého USA Today poctil svojím ocenením - v októbri sa titulom Impact Player mohol pochváliť kanonier Scott Young. Generálny manažér bluesmanov Larry Pleau nepochyboval ani chvíľku, že Demitra si decembrové ocenenie naozaj zaslúžil: "Posledných 20 zápasov bol vynikajúci a so zlepšujúcim sa trendom." Druhý najproduktívnejší hráč St. Louis však v januári titul určite neobháji, lebo zrenenie oka ho z bojov vyradilo najmenej na tri týždne. "Teraz je už situácia s okom oveľa lepšia, no ešte stále nie je z toho úplne vonku. Držíme mu palce a dúfame, že všetko bude v poriadku," dodal Pleau.

Slovenský hokej mal aj v uplynulých mesiacoch popredné priečky v hodntoení Impact Player. V októbri skončil Marián Hossa piaty a v novembri Žigmund Pálffy šiesty.

Súvisiace články