Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Nemky víťazkami štafiet žien v Ruhpoldingu, Slovenky skončili dvanáste

Nemecká biatlonistka Laura Dahlmeierová sa teší z víťazstva nemeckej štafety v Ruhpoldingu. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. jan 2017 o 16:04

Druhé miesto obsadili Francúzky a na treťom mieste prišli do cieľa Nórky.

RUHPOLDING. Víťazstvom štafety Nemiek v zložení Hinzová, Hammerschmidtová, Preussová a Dahlmeierová sa skončili preteky štafiet 5. kola Svetového pohára biatlonistiek.

Na 4x6 km trati zdolali Nemky v Ruhpoldingu druhé Francúzky o 3,5 sekundy a tretie Nórky o 4,5. Slovenské kvarteto Jana Gereková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková, Paulína Fialková sa zaradilo na 12. miesto (+3:29,7).

V Pokljuke Slovenky prepadli

V slovinskej Pokljuke, kde sa bežali úvodné z piatich pretekov štafiet sezóny, Slovenky so 16. miestom prepadli.

Tentoraz I. Fialkovú nahradila Gereková a o úvodný vstup sa medzi 23 štartujúcimi postarala práve ona.

Nemecko, Francúzsko a Ukrajina v Pokljuke ovládli výsledkovú listinu a v Ruhpoldingu to bolo takmer rovnaké, len Nórsko preskočilo na treťom mieste Ukrajinu.

Gereková (strelecká bilancia 0+2, 0+0) v plusovej teplote dvoch stupňov a v miernom vetre vzhľadom na odstup 42,6 sekundy od najrýchlejšej Fínky Mäkäräinenovej splnila úlohu a Kuzminovú (0+1, 0+0) poslala vpred na 12. mieste.

Zaváhanie Fialkovej v závere

Na tretí úsek vyštartovala Terézia Poliaková (0+1, 0+1) po výbornom výkone Kuzminovej už šiesta, so stratou 33,4 sekundy za Nemkami. Pádu sa pri vzájomnej kolízii nevyhli Nórka Fenneová a Nemka Hammerschmidová a stratili tak cenné sekundy na čele.

Tretí úsek v podaní Poliakovej neveštil, že Slovenky preniknú do výsledkového popredia, finišujúca Paulína Fialková (0+2, 0+2) sa rozbehla z 10. miesta a za v tom momente prvou Nórkou Eckhoffovou zaostávala 1:57,8 min.

Záverečný úsek bol v znamení dramatického súboja až piatich štafiet na čele, z ktorého v záverečnom finiši vyťažia najviac Nemka Dahlmeierová.

Fialková sa s dvoma dobíjaniami príliš dlho zdržala na ležke i stojke a jej zaváhania vyústili do nevýrazného 12. miesta.

V piatok o 14.45 h sú v rovnakom stredisku na programe rýchlostné preteky mužov na 10 km.

Výsledky:

Štafety na 4 x 6 km: 1. Nemecko (Hinzová, Hammerschmidtová, Presussová, Dahlmeierová) 1:09:53,0 (0 tr. okr.+6 dobíj.), 2. Francúzsko +3,5 (0+7), 3. Nórsko 4,5 (0+1), 4. Ukrajina 8,8 (0+3), 5. Taliansko 1:51,5 (0+6), 6. Česko 1:51,7 (1+10), ...12. Slovensko (Jana Gereková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková, Paulína Fialková) 3:29,7 (0+9)

Priebežné hodnotenie SP (2 z 5 pretekov): 1. Nemecko 120, 2. Francúzsko 108, 3. Ukrajina 91, 4. Nórsko 88, 5. Česko 81, 6. Švédsko 70, ...15. Slovensko 54

Súvisiace články