Získal titul s Golden State, v NBA odohral 14 sezón. Barnes ukončil kariéru

 Americký basketbalista Matt Barnes ukončil kariéru po 14 sezónach v NBA.
Americký basketbalista Matt Barnes ukončil kariéru po 14 sezónach v NBA. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. dec 2017 o 07:55

Americký basketbalista obliekal dresy deviatich klubov.

OAKLAND. Americký basketbalista Matt Barnes ukončil kariéru po 14 sezónach v NBA, obliekal si dresy až deviatich klubov.

Minulú sezónu končil 37-ročný rozohrávač ako hráč Golden State a dočkal sa majstrovského titulu.

V tomto súťažnom ročníku sa už do akcie nedostal, svoju rozlúčku oznámil v pondelok na instagrame.

Barnes najdlhšie pôsobil v tíme Los Angeles Clippers (2012 - 2015), hrával aj u mestského rivala Lakers (2012 - 2012), New Yorku, Philadelphii, Phoenixe, Orlande, Memphise a Sacramente.

Priemerne počas kariéry dosiahol 8,2 bodu a 4,6 doskoku na zápas. Bol známy ako striedajúci hráč so zodpovedným prístupom k hre. Informoval o tom portál NBA.

"Precestoval som sveta a stretol množstvo skvelých ľudí. Viacerí z nich zostanú mojimi bratmi do konca života. Keď mi odovzdávali víťazný prsteň, bola to úžasná chvíľa a obrovské požehnanie.

Bol som jedným z tých, u ktorých sa predpokladalo, že sa im taký honor nikdy neujde," vravel Barnes.

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»Získal titul s Golden State, v NBA odohral 14 sezón. Barnes ukončil kariéru