Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Naši do akcie

Sportnet|27. aug 2004 o 00:00

Už o šiestej ráno sa vydajú na 50 km dlhú trať chodci a medzi nimi aj trojica Slovákov Kazimír Verkin, Peter Korčok a Miloš Bátovský. Najviac sa čaká od Korčoka, ktorý má z trojice našich najlepší osobný rekord 3:51,09 h. Ak mu vyjde deň, mohol by skonči

ť niekde na konci prvej desiatky.

Veľké nádeje budeme od 9.25 h na kanále Schinias vkladať do štvorkajaka Juraj Bača, Michal a Richard Riszdorferovci a Erik Vlček. Pred štyrmi rokmi v Sydney dopádlovali naši až na šiestom mieste, no vlani sa v americkom Gainesville dočkali titulu svetových šampiónov. Ešte pred ním sa vo finále (od 7.45 h) predstaví aj singlkanoista Marián Ostrčil, ktorý postupom medzi deviatku najlepších pri svojom premiérovom štarte na olympiáde milo prekvapil.

O 8.30 h sa na žinenke predstaví náš prvý voľnoštýliar Štefan Fernyák. Pred štyrmi rokmi v Sydney skončil dunajskostredský zápasník z našich najlepšie. Bol ôsmy, ale jediné víťazstvo, ktoré ho vtedy katapultovalo do prvej desiatky, získal s Austrálčanom Ilhanom bez boja, Azerbajdžancovi Afandijevovi i Kórejčanovi Jangovi podľahol.

O desiatej dopoludnia sa v pretekoch v horskej cyklistike žien predstaví 28-ročná Levičanka Janka Števková. Zverenkyňa Tomáša Legnavského si na vlaňajších MS vyjazdila 46. miesto. (rh)

Súvisiace články